ArtStudio Lite

------------------ ArtStudio Lite Çizim Proğramı ------------------
Dokunmatik cihazlarda ki çizim proğramları baya kısıtlı oluyor ücretli sürüm aldırtmak için ama buna rağmen bazı proğramlar ücretsiz sürümlerinde de geniş araçlar ve özellikler sunuyor.
ArtStudio Lite uygulaması İOS marketde ücretsiz. Tam versiyon ücretli sürümü ise 12.99₺ ile marketde mevcut.

Gelelim uygulamaya, uygulama ekranı yukarıdaki gibi bu ekranın altında bulunan araçlar kısmı sola doğru kayarak bir çok araç sunuyor bize. Bu araçların simgeleri photoshop simgelerine benziyor bu da proğrama çabuk alışmanıza olanak sağlıyor. Yukarıda bulunan kısım ise ileri, geri, menü açma, tam ekran çizim moduna geçmek gibi bazı özellikleri içeriyor ve sabit alt menü gibi kaymıyor. Burada şunu belirtmeliyim araçlar kısmı ile gri çalışma alanı arasında olan beyaz boşluk aslında reklam kısmı bu çok rahatsız edici bir durum. Beyaz olma sebebi wifi bağlı olmaması ios platformunda wifi bağlı değilken reklamlar çıkmaz.

Sol üst köşede olan menü simgesini tıklayarak resimde görülen menüyü açabiliyoruz. Bu menü ayrıntılı ayarlar yapmak, yeni katman açmak, fırça boyutu ayarlamak gibi ücretsiz verisyonlarda çok görülmeyen bazi ekstra özellikleri kontrol etme fırsatı sunuyor.

Üstdeki ekranda ise layer yani katman ekranını görüyoruz uygulama kontrol açısından pratik değil çok özellik koymak güzel ama mobil platformlarda bunların pratik bir şekilde sunulması gerekli bu uygulamanın eksi yönü.
Layer birleştirme ve bir çok mobil uygulamadan daha çok layer seçeneği uygulamada mevcut ama dediğim gibi pratik sunulmadığından karışık.

Uygulamanın bir artısıda araç ayarları geniş tutulmuş büyüklük, fırça tipi , şeffaflık gibi ayrıntılı kontroller ile çizimleri ve tasarımları daha rahat aktarabilme imkanı sunmuş.

Photoshop'a görsellik ve kontrol olarak en yakın mobil uygulama diyebiliriz ama bunu yaparken özgünleştirip mobilde daha rahat kullanılabilen bir uygulama tasarlasalarmiş. Ücretsiz uygulamalar içinde en geniş araç ve özellik sunan uygulama diyebiliriz fakat arayüzü ve kullanımı karışık.
İOS marketde ücretsiz olarak indirebilirsiniz boyutu 23.3 Mb Türkçe dil desteği yok indirme adresi
https://appsto.re/tr/eRVKx.i

#ArtStudio #Lite #akış #app #İOS #İphone #Uygulama #UygulamaÖnerisi #art
Alıntı: http://www.eskizlerim.com/2015/09/artstudio-lite-cizim-program.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler