Amazon Kindle Paperwhite 2

Arkadaşlar uzun uzun inceleme yazamıyorum zaten o kadar bilgimde yok. Daha çok ufak deneyimimi yazacağım altına sorularınız varsa cevaplarım.

Ürünü nasıl temin ettim ?
İstanbulbilişimden aldım 344 TL. 2 yıl kendi garantilerini veriyorlar ama çok güvenmeyin siz çünkü bu cihazı tamir etmeleri mümkün değil 🙂

Kitap hissi veriyor mu ?
Bana o hissi veriyor ama arkadaşlarıma vermedi tamamen kişisel ama göze batan bir şey yok kimse için.

Şarj ?
Alalı bir hafta oldu çok yoğun kullanıyorum hemde çok yoğun 🙂 şarjı fotoğrafta gözüküyor. Ama günlük yarım saat wifisız kullanımda oldukça uzun gerçekten uzun kullanabilirsiniz.
Wifi demişken internette bağlanmak çok fazla güç tüketiyor.

Kitap ?
Maalesef amazonda türkçe kitap yok. Ücretsiz pdfleri Mobi'ye çevirerek okuyabilirsiniz ya da idefix gibi sitelerden satın aldıklarınızı mobiye çevirerek kullanırısınız.

Kitap dönüştürme ??
İster calibre adlı programı kullanır çevirirsiniz ve program otomatik usb ile cihaza atar, isterseniz amazonun size verdiği mail adresine pdf'inizi atarsınız (konu başlığı convert olmalı) o otomatik dönüştürür ve cihazınız wifi ile kitabı çeker.

Kasa ?
Ürün göründüğünden çok ağır geldi bana ama bir çok kişi için sıkıntı olmaz heralde. Kasanın dışı yumuşak bir plastik kaplı aynı kılıf gibi. Aslında kılıf almak gerekiyormuş araştırmalarıma göre e-ink ekranlar darbeye karşı hassas deniyor ama benim gibi evde kullanıyorsak sıkıntı yok.

Gece ?
Unutmadan gece kısık ışıkta (5. kademe) okumak çok ideal harika odaklanma sağlıyor, ayrıca gün ışığı ne kadar gelirse gelsin açmanız gerekmiyor ekran oldukça mat, iyice kağıt görünümü alıyor.

Denemek isteyenler çağlayan adliyesinin karşısında showroomda deneyebilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler