Paylaş Paylaş

Gigabyte Z590i Aorus Ultra Anakart İncelemesi

Intel'in Z590 yonga setli anakartları çeşit çeşit gelmeye devam ediyor. Bu kez Gigabyte Z590i Aorus Ultra'yı inceliyoruz. Bu anakart mini ITX olduğu için, küçük sistem kuracaklara en hızlı işlemcileri kullanma imkanı veriyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • MH. @mhcycle

  Hazır sistem satsalar ne güzel olurdu.bol konfigürasyon özellikli

 • Terminatör @terminator

  @gamsizm @leventp
  Anakart iyi güzel ama basit tasarım hatalarının 2021 yılında bile halâ inatla yapılmasına kızıyorum. Firmalar ; millet pencereli kasa kullansın, ışıklandırsın vs istiyor ama yani anakartları çirkin tasarlıyorlar. Bu çirkin görüntünün nesini göstereyim ?
  1 - Anakartın önündeki 24 pin güç konnektörü ve sata bağlantılarının dikey olması büyük sorun zira o kablolar büküldüğü için bağlantı noktalarını zorluyor. Hem de çirkin görünüyor.
  2 - Ön usb portları ve fan bağlantılarını küçültene kadar; dört tane satayı ikiye düşürürsün, yerden kazandığın için bir şeyleri küçültmeye gerek duymazsın. Üç tane fan bağlantısı çok yetersiz, biri işlemci için, diğeri pomba için, geriye kaldı bir tane ? Ona da arka fanı taksak öndeki fanları nereye takacağız ? O dönüştürücüler standart bir şey olmadığı için kayıp etsek bozulsa vb daha nereden bulacağız onları ? Ayrıca mini-ıtx sistemde kim 4 tane sata disk kullanmak ister ki ? Halihazırda iki tane nvme yuvası var. Adam o gereksiz fazlalıklardan kurtulmak istediği için zaten mini-ıtx sisteme yönelmiş.
  Sayın editörler, biz kullanıcıların firmalar ile bağlantısı yok ancak sizlerin var. Bu hataları firmalara söylemeniz gerekir. Bizim söylemekten dilimizde tüy bitti ama duyan yok.