bir ışık sızma sorunu da benden!
xperia xz'min ekranında sorun olmuştu, yaklaşık 4-5 ay önce garanti kapsamında değişmişti. yaklaşık 3 hafta önce sağ üst köşeden ışık sızmaya başladı, baktım o köşe hafiften yukarı kalkmış, bastırdıkça oynuyor.

çok bir şey olmaz diye düşündüm, garantiye gitse gelmesiydi gidip almasıydı derken çok uğraştıracak çünkü. şimdi baktım gittikçe aşağı iniyor o gevşeklik, muhtemelen yapıştırıcı uçtu-eridi ya da her neyse.

biraz da olsa geçici bir çözüm arıyorum, mesela fön makinesiyle ısıtsam o köşeyi, sonra iyice bastıracak şekilde üstten baskı uygulayıp soğumaya bıraksam yapışkanı tekrardan aktif edebilir miyim? ya da başka ne önerirsiniz?
#akış #TeknoYardım #SonyXperiaXZ

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • KirbiT @kirbit

  Lg g2 telefonum köşeden darbe alınca bu şekilde olmuştu. Ekran sarardı diye verdiğimde komple ekran değişmişti 😀 Servis topu size atabilir gibi geliyor.

  • baba jo @baba-jo

   @kirbit, telefonu daha önce garantiye verdiğimden beri herhangi bir darbe almadı ve izi de yok(olanlar önceki tutanakta kayıtlı); o attıkları topu yakalar, 1 can daha kazanırım 😀 (bkz: yakartop)
   şaka bir yana, serviste sorun yaşamam, önceki sorun için o kadar çok uğraştım ki girişten ve servisten 2-3 kişiyle tanışır oldum; sorun çıkmaz diye düşünüyorum o konuda. ama servisle uğraşmak istemiyorum; yedek telefonum yok ve 1 hafta telefonsuz kalmak hoş değil.

 • Karma @karma

  Aynı şey Z3'de başıma gelmişti. Teleservice'e götürdüm ücretsiz kasayı değiştirdiler. Ekran sorunu değil kasa açılmış. Açılan boşluktan ışık sızıyor

  • baba jo @baba-jo

   @karma, kasada açılma olduğunu sanmıyorum, dediğim gibi bir darbe almadı ve kasada yamukluk yok. ekranın yapışkanı bitmiş de yukarı çıkıyor gibi bir durum söz konusu diye düşünüyorum.

  • Karma @karma

   @baba-jo Darrbe var demedim zaten 😀 Benim Z3'de de darbe yoktu yapışkanı ömrünü yitirmiş idi. Verdim Teleservice'e yapışkanı yenilemek yerine kasayı yenilediler arka camda ufak bir çizik vardı elime ulaştığında telefon kaybolmuştu çizik. Oradan anladım kasanın değiştiğini.