Seat Arona'sını tanıtmış. İspanya'da Audi Q2'yi üreten Martorell tesisinde montajlanacak. Kısaca Ibiza'nın yükseği. Başka da bir esprisi yok. Satar mı? Olabilir. Eylül'de fuarda bir kere daha tanıtılır herhalde seneye TR'ye gelir. Skoda Karoq da 2018 başı deniyor sonuçta.

https://www.youtube.com/watch?v=vAM2kUtdnmg

Seat Arona World Premiere REVIEW all-new SUV neu - Autogefühl

Compare Seat Ibiza: https://youtu.be/89_INeb0_Ps Thomas is wearing vegan shoes by https://www.noah-shop.com/ Autogefühl viewers get a 17 % discount with the ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ofpoyraz @redmaner

  Benim sevdiğim bir sınıf. Karoq da arona da dikkatimi çekiyor. Ama keşke bu sınıfa ürün üretme görevini Seat ve Skoda dan birisi yerine Vw üstlenseydi. Bu sınıfta markalar genelde ucuza kaçıyor dolayısıyla genelde kalitesiz ürünler ortaya çıkıyor. Vw daha kaliteli bir araç çıkarabilirdi.

  Düzenleme: gerçi karoq C sınıfına daha yakın

 • Alp @acpcore

  İbizam var, bir daha olsa bir daha alırdım ilk arabam olarak. Çok yetersiz olsa da aldığım vakit verdiğim parayla karşılığını alabildiğim perfomans üst düzey. ama işte seat, ne yaparsan yap. Tün bayram serviste yattı, şimdi de serviste. Muhteşem bir perfomans, ama adamlar radyatörden bile çalmışlar namussuzlar

  • Paralelport @paralelport

   Geçmiş olsun. Dilerim yerine araç vermişlerdir. Sorun ne idi?

  • Alp @acpcore

   @paralelport yok vermediler, kaskodan olmadığı için, bende üstelemedim zaten daha başka araçlar vardı. Ancak Türkiye ayağı ve servis kalitesi rezalet, çok pahalı servisleri ve araçları 3-5 seneden sonra kesinlikle dökülecek şekilde yapıyorlar, yani mutlaka böyle problemler oluyor motorla vs alakalı. Benim problem ise allahtan daha basit, radyatör delinmiş (plastik malzeme?!?) durduk yerde, su da azaldığı için devir daim pompası arıza yapmış ve bir anda bomboş yolda 8km yapmışım ve havada sıcak değilken hararet göstergesini yaktı. Allahtan durumu biliyordum ne yapacağımı ve kurtardık motoru. 2 bin tl yaklaşık bayırcaz tabi.. kendilerini kendilerine şikayet ettiğim için bu kadar uzun sürdü, bayram öncesi diye "kazıklamaya" çalıştılar diye düşünüyorum.

  • Alp @acpcore

   Buarada seat ibiza da 2013 de ben alırken audi fabrikasında üretiliyordu ispanyada ve zaten vildiğim kadarıyla seat ın kendi fabrikası yok. Fabrika aynı olsa da malzemelerin hepsi çinden geliyor ve plastik kalitesinin vs özellikle görünmeyen parçaların audi de kullanılanlarla alakası yok

  • Paralelport @paralelport

   @acpcore “Allahtan durumu biliyordum ne yapacağımı ve kurtardık motoru.”
   Bu kısmı anlamadım.

   Geçmiş ola. Radyatör delinmesi nedeniyle araca kalitesiz diyemem de genel olarak hedefi VW’den düşük kalite bir şey üretmek olunca her malzemede ucuza kaçıyorlar. İşçilik de tabii ki fabrikaya göre değişiyor.

  • Alp @acpcore

   @paralelport hocam bu yaz aylarında çok başımıza geliyor bizim dedi servisteki adam nedenini sorduğumda. Yahu bu 2013 arabası 2003 değil ki, ne harareti. Motor sıcaklığını gösteren gösterge bile yok. Sonra kendisi ifade etti bu plastik olduğundan diğer arabalara nazaran daha kolay kenarlardan vs kaçak yapabiliyor zamanla diye. Ne yapacağımı biliyordum şu şekilde; eğer göstergeye dikkat etmesem ve ne anlama geldiğini bilmesem veya 5-6km daha kullansaydım gideceğim yere, bir çok sebeple motora ağır hasar verebilirdim. Dediğim gibi hararet göstergesi vs yok, hayatım boyunca ilk kez yanan köşedeki bir göstergeden anladım durumu. Benim durumum spesifik diyebilirsiniz ancak bu araçta şanzımanın ısınması, şansuman beyin arızası klima sesi vs gibi bir çok kronik sıkıntı mevcut, tüm vw grubu araçlarında olduğu gibi. Bu tip hatalara honda grubunda, toyota grubunda çok rastlamıyorsunuz. Yani vw garantisi varsa özellikle çok keyifli araba ama garantisi bittiğinde sürekli bir yusuf yusuf olma durumu var. (servisi de çok pahalı, 1000tl ye bakım yaptırdım ibizaya benzinli, dizel renault kadjara ise 500tl ye bakım yaptırdım, ikisi de orj servis)

  • Paralelport @paralelport

   @acpcore hmm, sıcaklık göstergesi yoksa iyi kurtarmışsınız. İnsan ikaz lambasını görmeyebilirdi bile.