Gelecek ay Türkiye'ye gelince bir kaç teknoseyir videosu çekme niyetimiz var. Aynasızlar ve Olympus (E-M1 II, 12-100/4 ve 60/2.8'im Murat'ta şuan) üzerine bir şeyler olur muhtemelen ama fikirlere de açığım, aklınızda kalmasın 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • NTSC @ntsc

  aynasızlar deyince aklıma amarkan filmlerindeki kötü polüs figürü neyim geldi.

 • Hakan ÖZCAN @hakanozcan

  Algılayıcıların çalışma mantığını, ışığın objeden algılıyıcıya kadarki hareketini, diyafram açıklığının bu harekette nasıl bir etkisi olduğunu ve sonuçlarının ne olduğunu, optik stabilizasyonun algılayıcıda olanının ve lenste olanının nasıl çalıştığını ve farklarını ve bunun gibi teknik konuları çok yüzeysel olmayan bir şekilde anlatan biraz daha teknik ve ömürlük bir video hazırlasanız muhteşem olurdu.
  Bu konularda yazılı bulunsa da videolu türkçe içerik pek yok.

  Mesela çok basit bir şey belki ama f/2.8 dendiğinde bunun ne anlama geldiği hakkında teknik anlamda bilgi bulmak imkansıza yakın zorla aramak gerekiyor. Bahsettiğim şey şu f/2.8 dendiğinde kaç milim çapında bir açıklığımız oluyor yada en basiti f/1 kaç milimdir ve bu rakamın böyle olmasına nasıl karar verilmiştir bir dayanağı var mıdır yoksa bir standart mı oluşturulmuştur gibi gibi.

 • Yalçın Aydın @yalcinaydin

  @hakanozcan aslında bunları BasÇek'te hep anlatmıştık ama olabilir tabi. Patron @gamsizm içerik konusunda. Cuma sabahı izleyeni çok olmaz ama soru cevaplı canlı yayın bile olabilir aslında, cevabını bildiğimiz soruları cevaplarız:)