Benim gibi eski dizüstüleri olanlar için iki tane güncel oyun deneyiyimi aktaracağım. Bende 2012 model MSI GE60 0NC var. GT 650M hâlâ iş görüyor. 1920x1080 çözünürlükte zorlansa da 1280x720 çözünürlükte çok iyi çalışıyor. Dün edindiğim Titanfall 2 ve bugün edinmiş olduğum Battlefield 1 ile biraz test ettim.

Titanfall 2'de 720p çözünürlükte, VSync Açık, Texture High, Diğer Ayarlar en düşükte iken; en az 35, genelde 50-60 FPS arasında çok akıcı oynanıyor. Texture Medium'da olunca veya Very High'da olunca çok değişim yok. Texture Insane olunca biraz FPS düşüşü oluyor ancak yine de hep 30'un üzerinde. Ancak ben Medium-High arasında oynamak taraftarıyım çünkü bayağı hızlı bir oyun. FPS değeri yüksek olunca oyunun hızına daha iyi adapte oluyorsunuz ve doğal olarak oyun daha akıcı oluyor.

Battlefield 1'te 720p çözünürlükte, VSync Açık, Texture Ultra, Diğer Ayarlar en düşükte iken; en az 40, genelde 50-60 FPS arasında yine gayet akıcı oynanıyor.

Monitörün doğal çözünürlüğü 1080p olduğu için belki 720p oynamak çok kafanıza yatmıyor olabilir haklısınız. Ancak Texture (Doku) ayarlarını yüksek seviyede tuttuğunuz sürece sizi rahatsız edecek bir görsellik yok. Bence grafikler her iki oyunda da çok güzel. Gönül isterdi ki daha yüksek çözünürlükte ve ayarlarda oynamayı ancak bu şekilde de hiçbir oyun zevkinden mahrum kalmazsınız diye düşünüyorum.

Ben her iki oyunu da beğendim. Battlefield 3'ten beri sürekli Battlefield oynadığım için Titanfall 2 bayağı farklı ve güzel bir tat bıraktı. En son oynadığım Call of Duty oyunları ile neredeyse aynı mekaniklere sahip. Ama farklı ve güzel olmuş, alınır bence. Battlefield 1 ise en son BF4'ün üzerine iki yeni şey eklemiş: İnanılmaz vuruş hissi ve sizi içine çeken süper bir atmosfer. Bu arada hikaye modu da güzel olmuş, bir şans verilmeli.

#GT650M #MSI #GE60 #Battlefield1 #Titanfall2

BeğenFavori PaylaşYorum yap