ELITE DANGEROUS HORIZONS 2.2 Güncellemesi

Uzun ve zorlu bir yolculuğun ardından nihayet ulaşmıştım Xevioso sistemine. Bu sistem iki güneş -ki biri kırmızı dev idi- ve on gezegenden oluşan bir sistemdi. Bazı gezegenler kendi uydularına da sahiptiler. Benim hedefimde Xevioso A2 gezegeninin yörüngesinde dolaşan Armstrong Gateway ticaret istasyonu vardı. Buraya ulaşıp biraz ticaret yapmak ve bulabilirsem biraz da görev almak istiyordum doğrusu. Uzay ticareti karnınızı ve geminizin deposunu doldurabilir ama daha fazlası için görevler şarttı. Hele bir de kanunsuz olanları vardı ki tehlikeli olsalar da getirileri çok yüksek olabiliyordu doğrusu.
Sorunsuz bir inişin ardından ulaştım istasyona. Gemimde hasarlı parça yoktu. Yakıtımı doldurtup gemimi dinlenmeye aldırttım. Ben de istasyondaki hanın yolunu tuttum. Xevioso sisteminin yerlileri Jarwa'lardı. Kısa boylu, kuvvetli ve kurnaz canlardı. Sohbet etmeyi çok severlerdi fakat yine de onlara karşı dikkatli olmak gerekiyordu. Ben kuytu bir köşede kahvemi yudumlarken bir tanesinin yanıma gelip sohbete başlaması pek de uzun sürmemişti doğrusu. İsminin Voltar olduğunu öğrendiğim jarwa bana yeni bulunan antik kalıntılardan bahsetti. Hatta HIP 17403 sisteminde gizemli bir uzay ırkının düşmüş gemisinde bir takım hazine avcılığı hikayelerinden de bahsetti. Jarwa'yla yaptığımız uzun uzadıya sohbetin ardından oradan ayrıldım.
Yeni istasyonların varlığından haberdardım. içlerinde bahçelerin, akarsuların, hayvanların olduğu dev yaşayan şehir istasyonlarından. İşte tüm bu yenilikler beni heyecanlandırıyordu doğrusu. Uzaylı kalıntıları, kayıp hazineler, yeni keşfedilen gayserler, yepyeni yaşayan istasyonlar. Bunların hepsini keşfe çıkacağım dostlarım. yaşadığım her macerayı da sizlerle paylaşacağım. Elite evrenindeki her maceramı. Ama sonunda bir gün Dünya'ya kendi güneş sistemimize geri döneceğim. Aileme... Şimdilik benden bu kadar. Elite evrenindeki ilerlemelerle yeniden görüşünceye dek hoş çakalın... Commander Khan out...

Kayıt tarihi: 06 Kasım 3302
Gemi: Hauler 777
Komutan: Khan 777
Sistem: Xevioso
İstasyon : Armstrong Gateway

BeğenFavori PaylaşYorum yap