Kasacılar, ön taraftaki 5,25'lik yuvaları uçurup, diskleri de dikey yerleştirmeyi, dolayısıyla kasa boyutlarını ufaltmayı ne zaman akıl eder sizce? Ya da akıl ettiler de benim mi haberim yok?

Yanlış düşünüyorsam söyleyin, ama bana göre yukarıda bahsettiğim şekilde kasa üretilmemesi tamamen saçmalık. Müsriflik hatta. 10 tane 5,25'siz kasadan tasarruf edilen metal malzemeyle belki 11. kasa yapılacak. Depoya 10 kasa stoklayacakken belki 12 tane stoklayacaksın. Haksız mıyım?

Fotoğraflara bakıp, işaretlediğim bölgedeki mantığı biri bana açıklasın hayrına. Kasanın 3'te biri resmen atıl duruyor. Sök 5,25'i, disk yuvalarını 2 tane yap, onları da dikey yapıp ön panele sabitle. Çok mu zor?

Corsair 540 bahsettiğime çok yakın(ikinci fotoğraf) ama o da boştan alıp doluya koyuyor, dana gibi kasa. Tabana sabitlediğin disk yuvalarını ön panele al, disklerden boşalan yere güç kaynağı da sığdırılır bir şekilde, hop uçtu gitti arkadaki kompartıman. 7 milyar insan içinde bunu bir tek ben mi akıl ediyorum yahu?

Sinirlendim.

#akış #beyinbedava

BeğenFavori PaylaşYorum yap