#akış #AppleEtkinliği #Apple Bugün iPhone se tanıldı açıkçası bu telefonu öyle heyecanla yanıp tutuşarak bekleyen var mıydı bilemiyorum. Bundan yıllar önce iPhone 5 çıkmıştı herkesde değişik bir heyecan ve merak vardı. Apple malzeme kalitesi olsun tasarımın zarifliği olsun rakiplerene göre oldukça öndeydi. O zamanlarda i5 için büyük iPhone diyorlardı. Yıllar geçti aradan o büyük denilen telefon boyutu şimdi tek el değil yarım el telefonu olarak adlandırıldı. Apple'ın rakipleri her gün zariflik ve tasarım konusunda Apple'a bir gol attı.

Sonuç bugün bir yeni iPhone 5/5s gördük. Gerekçe şu işte küçük telefon isteyen bir kitle var diyorlar peki bu kitleyi anlamak zor ama diyorsunuz ki tercih olabilir yani sonra bakıyorsunuz garip bir fiyat hiç değişmeyen bir tasarım ile 6sden kırpılmış özelliklerle bir mini telefon. O fiyatta s6' Note 4 hatta 64gb iphone se fiyatına Note 5 alındığını görünce susup şöyle bir ayağa kalkıyorsunuz ve alkışlıyorsunuz.

Neyi mi alkışlıyorsunuz. Bir firma sözleşmiş gibi tembellikte çığır açacak düzeyde tasarıma dokunmuyor. İki üç yazılımsal özelliği se telefonuna aktarmayı lütuf görüyor ve lansmanda öyle bir hava esiyor ki adeta ilk iPhone'nun tanıtımındaymışsınız gibi nostalji yaratılıyor. İşte bu alkışlanır.

https://youtu.be/Rs__af61v4Y

İşte buna waouw denir ...

BeğenFavori PaylaşYorum yap