Arkadaslar 2 ay kadar sonra iki yil sureligine yurtdisina cikacagim , kafama takılan bi konu var aydınlatabilirseniz sevinirim benim iki yildir halihazirda kullanmakta oldugum lg g2 telefonumu kendi telefonu eskiyen anneme birakacagim ve kendime suan 2000tl ye inen note 4 almayi dusunuyorum ancak yurtdisinda (abd) telefon 2 yillik taahhutle oldukca uygun fiyatlara alinabiliyormus diye duydum gsm operatorlerinden , bu konuda bilgisi olan varsa yardimci olabilirmi yani note 4 alipmi gitmeli yoksa orada yeni telefonu gsm aboneligiylemi almali ??

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lawnmower @lawnmower

  Oradan alın, daha avantajlı olur. Yalnız aldığınız telefonun buradaki şebekeyle uyumlu olup olmadığını da kontrol edin. Bazı telefonlar uyumsuz oluyor, bazıları da yarı uyumlu oluyor. Mesela ben ABD'ye giderken Lumia 520'yi götürmüştüm yanımda. Oradan ucuz bir hat alıp taktım içine. Normal çalıştı ama 3G moduna geçmedi. Onların 3G standardı bizimkinden farklıymış, benim telefon onlarınkini desteklemiyormuş. Buna dikkat edin, yoksa aldığınız telefon buradaki hattınızla düzgün çalışmayabilir. Alacağınız cihazın ülkeye / bölgeye özel versiyonlarına bakın, sonra da bunların arasındaki farklara bakın. Şebeke farkı varsa sıkıntı yaşarsınız.

 • salihcln @salihcln

  2 yıl ne yapacağınızı bilmiyorum ama ABD'de ki telefon operatörünün size taahhütle ile telefon vermeyeceği kısmını da düşünün aklınızda bulunsun.

 • Kompozitman @kompozitman

  cevabınız için teşekkürler, acaba buradan alacak olsam note 4 abd de şebeke uyumsuzlugu gibi bir sorun yaratırmı ?

 • Kompozitman @kompozitman

  temsilciliğimizde görevli olarak bulunacağm dışişleri , telefon vermeme gibi bir durum neye göre olabilmekte tam anlamadım @salihcln