#Cosa #Kombi
Arkadaşlar merhaba,

Cosa Akıllı Kombi Kiti kullanan veya deneyimi olan var mı? Tavsiye eder misiniz?
https://www.cosa.com.tr/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ahmet Tokyüz @atokyuz

  Şimdi öncelikle modem ne kadar mesafede bağlanacak ? Kullandığınız kombi kaç KW ? Evinizin izolasyonu nasıl ? Evinizi 1-2 dakika içinde ısıtabilecek durumda mısınız ?

 • ozgurcaliskaner @ozgurcaliskaner

  1) Modeme yakın; yan oda yani arada 1 duvar var.
  2) Demirdöküm Nitron 24 KW
  3) Duvarın iç kısmında izolasyon var. Geçen sene de apartman dışına izolasyon yapıldı. Zemin kat olduğu için ıslak zemin biraz soğuk oluyor.

  1-2 dakikada ısınmıyor tabii ki. Ama Cosa telefonun konumunu takip ediyor. Eve yaklaşınca kombinin ısısını yükseltebiliyor. Tam tersi de geçerli. Program da yapılabiliyormuş.

  • Ahmet Tokyüz @atokyuz

   İnternet'e bağlı değilsen, kombi çalışmayacak. 3G üzerinden bağlantı kuramıyor, kablosuza bağlanmanız gerekecek, modem'in çektiği andan itibaren bağlantı kuracaktır. Site'de 3G'ye dair sıfır bilgi var. Bu yüzden bu bağlantıyı sadece Wireless üzerinden sağlıyordur. Beyaz Eşya servisinde 2-3 sene çalıştım, kombinizin uyumunu kontrol ettirin, daha sonrasında nedir ne değildir tekrar düşünürsünüz. Verimliliği her zaman tartışılır, bunu aklınızın bir köşesine yazın. 1 hafta deneme için söyleyin bakalım ne diyecekler, ürününe güvenen firma bunu size temin edecektir.

  • ozgurcaliskaner @ozgurcaliskaner

   Teşekkür ediyorum. Kafamda 1-2 soru işareti olmuştu, eposta gönderdim. Daha ses yok. Zaten cevap gelmezse hiç girmem, maceraya gerek yok. Site de fazla bilgi olmaması kuşku veriyor.

  • Ahmet Tokyüz @atokyuz

   @ozgurcaliskaner Bu tür ürünler problemi neden diyeceksin, evde ki İnternet bağlantısında problem olursa çalışma işi yalan olacak. Ayrı bir istasyon üzerinden bu işi yapsaydı eyvallah derim ama bu şartlarda sıkıntı. Dengesizin biri gelip kablosuz ile uğraşır çatlar patlar eder gene problem, kendine ait bir arayüz olarak erişim sağlanabilir olsaydı durumlar daha farklı olabilirdi. Genel olarak zaten fatura tutarınızı kontrol edin, evinizin tesisatını kontrol ettirin. Video'da kalkmış, 1-2 dakika içerisinde zaten o kadar ısı yükselmez öyle bir dünya yok. Sıkıntı işler, dediğim gibi firma ile irtibata geçmişsiniz zaten, bekleyin bakalım ne cevap verecekler. Bu ürünü hangisi kendi evinde kullanıyor diye de sormak lazım ayrıca. 😀 Cihazı görünce, Demirdöküm servisi garantisi varsa garanti dışı sayabilir, yetkili servisten de bilgi almanız da fayda var. Olacak sorunda, direkt olarak işi cihaza yıkarlar bir şey de diyemezsiniz.

 • Leventturk @leventturk

  Yaklaşık bir ay önce Coşa akıllı kombi kiti aldım ve kombiye bağladım.
  İlk günler her şey yolunda gibiydi, fakat otomatik kontrol özelliği yani
  evden uzaklaşınca otomatik dışarıda moduna geçme özelliği tam
  çalışmıyor uygulamayı açmak gerekiyordu. Güncellemeden sonra hata
  giderilecek denildi ama güncelleme kabus oldu. Güncelleme olunca kombiyi
  tüm gece çalıştıramadım defalarca uygulamayı yeniden kurdum aletleri
  sıfırladım tabi bu sırada kesinlikle teknik servise ulaşılamıyor. Sizi
  arayacağız diye mesaj atıp duruyorlar fakat neredeyse 3 gün oldu ne
  arayan var ne soran. İade edeceğim nereye göndereyim diye soruyorum
  yanıt yok. Ben aldım çok pişmanın siz kesinlikle almayın uzak
  durun

 • Leventturk @leventturk

  şimdi tekrar aradım müşteri hizmetlerini. tek şikayetçi sizsiniz dedi. komediler yemin ediyorum.

  • Ahmet Tokyüz @atokyuz

   Ulan 1 yada 50 ne fark eder, parasını ödediğim malın hizmetini vermek zorundasın. İnternet sitenizi açın önce bir bakın deseydin keşke. Rezillik ağabey, güvenilir bir firma olmadığı sürece girmeyin bu işlere. 1 sene önce yazmıştım, servis falan gelip patlatır gene kalırsın açıkta 😀