Teknoseyir Üzerine

Kurulduğu günden beri donanım şirketlerinin ürünleri göndermemesini defalarca yayınlarda eleştirdiniz, bizde size hak verip eleştirdik. Ama sonuçta durum bu o zaman adaptasyon şart. Neler yapılabilir. Ekip olarak teknoseyir ekibi bilgili insanlardan oluşuyor ve teknik bilgiye çok rahat ulaşabilecekleri altyapıya sahipler (doğru siteleri takip, teknik bilgi altyapısı ve tabi ki ingilizce). Misal son zamanlarda donanım bazlı inceleme azaldı, teknoseyir durağanlaştı gibi bir algı ortaya çıkmış olabilir. Ama bence yandex tarayıcı veya ubuntu gibi videolar süper oldu. Anlatılacak bir sürü orijinal web servisi veya ücretsiz uygulama var. Misal fotoğrafçılık ile ilgili olan seri süper bir kaç eksik hariç (genel olarak gidişatın planlanılmaması gibi). Aşağıda web ve masaüstü uygulamaları ve teknik temel kavramları anlatan iki tane örnek kanal verdim.

Misal gündemlerde ve videolarda sürekli internet kotasından şikayet ediyoruz. Ama response timelarda sıkıntı var diyoruz ama kaç kişi gerçek manada computerphile nin anlattığı gibi bir linke tıklayınca ne oluyor kabaca sürecin nasıl işlediğine dair bilgiye sahip acaba.

Sorun büyük çünkü ürün inceleme beklentili bir teknoseyir kitlesi oluştu bu dönüşüm çok zor ama uzun vadede teknoseyir için bence hayati bir önem taşıyor.

http://www.youtube.com/user/Techquickie
http://www.youtube.com/user/Computerphile

BeğenFavori PaylaşYorum yap