Arkadaşlar sizce bu sene 2,5 liraya note 4 gibi bir tepe telefon alınmalımı yoksa gelecek senenin telefonları beklenmelimi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ahmet Tokyüz @atokyuz

  Çok acil değilse işin beklemelisin.

 • E.T. @e-t

  elinizdeki cihaz nedir? telefonlarla ilgili bir doyuma ulaşıldığını düşünüyorum ben şahsen. ortalama cihazlarda bile günlük işlemler rahatlıkla halledilebiliyor artık. eğer 3310 değilse elinizdeki beklenebilir.

 • Samett @samett

  Bara akıyo kardeşim 🙂 ya 5 yıldır düzgün telefon almadım bu sefer tepede bişey alıyım diyorum

 • Samett @samett

  Aslında nexsusları seviyorum ilk nexsus taplet almıstım 3 sene önce halada kullanıyorum ama note 4 nexsus 6 daha iyi gözüküyor

 • Samett @samett

  Eşime yeni aldım onu 1350 liradan fiyatına göre mütiş bir telefon bayıldık z3 64 bitlik birişlemcisi olsaydı direk alma sebebimdi.

 • Samett @samett

  Şöyle ahşap dışı olan bir telefon çıksa ne güzel olur değilmi

 • Samett @samett

  6 plus sa bayılıyorum ama aplenın kapalı ekosisteminden nefret ediyorum

 • My_Techno @my_techno

  İos platformunu oneririm. O fiyatlara cikinca aklima direk iphone 6 ve 6 plus geliyor 🙂 Ama Note 4 biraz belirli kisilere hitap ediyor, isminde oldugu gibi. Nexus 6 tercih ederdim.

 • Samett @samett

  Marka tartışmasına gerek yok iyi yapan satar. Senin dediğin gibi olsa milyonlar satmaz. İnsanlar senle aynı görüşe sahip değil diye enayi demen yanlış. Her markanın avantajı dezavantajı var hangisi kullanımına uygunsa onu alırsın bu kadar basit.

 • Onur Eryilmaz @onurery

  Ben mesela ilk çıktığında gidip bir adet Samsung Galaxy S3 çakmıştım, ama ne heyecan ne heyecan düşünsene Nokia 5800 'dan Galaxy S3'e geçiyorsun... Öyle bir gitmiştim ki mağazaya, internetten bir sürü telefon incelemesi bakmama rağmen aklım sorularla dolu, cebimde tek atımlık bir para(malum her sene yenisini alamıyorum)... O sıralar da iPhone 4S mi Galaxy S3 mü tartışmaları revaçta, daha LG falan Samsung ve Apple 'ın yanına gelememiş düşün artık... Mağazaya girdim, gittim telefonların oraya, e tabii mağazaların hala olduğu gibi en kalabalık bölümü, yine kalabalık... Samsung ve Apple 'ın diğer telefonlardan ayrı özel standları vardı, böyle cafcaflı üzerilerinde işte monitörden reklamları oynuyor, tanıtım elemeanları en özel seçilmişlerden, diğer telefonlar da garibim topluca bir standda... Önce bir üzülüyorum tabii, lan diyorum, yıllardır Nokia kullanmışsın şimdi ihanet edeceksin ha?, içimdeki diğer adam ise , Nokia maalesef ölmeye başladı, alıcaksan Samsung yada Apple alıcan. Bir yandan Samsung tarafına gidiyorum elime alıyorum aleti, bir yandan Apple kısmına gidiyorum yine bu sefer Apple'ın aletini alıyorum elime... Oynadıkça oynuyorum oynadıkça oynuyorum, sonra çöküyorum o standtların orada bir yere, düşünüyorum, Apple'ın ios'u var, fakat çok tek düze, öbür taraftan Samsung'un teknoloji de güzel, böyle gözünü algılıyor, işte telefonu ters çevirince gelen çağrı susuyor falan, bir yandan da standları izliyorum. İzlerken adamın biri geliyor görevliye 2 adet Galaxy S3 alabilir miyim diyor, hemen alıp kasaya doğru uzaklaşıyor. Vay anasını be diyorum içimden, ne adamlar var! Kafamda aletleri düşünmeye devam ediyorum tabii, aletlerin büyüklüklerini düşününce , kafam Samsung tarafına kayıyor, diyorum almışken ekran daha büyük olsun, şimdi kesin her sene büyüyecek zaten diyorum, sonra diyorum Samsung'un bataryası da değiştirilebiliyor, efendim söyleyeyim sd kart da takılıyor. Sonra gidip bir kez daha elliyim diyorum aletlere. Ama bu anlar o kadar zevkli geliyor ki, içim içime sığmıyor, sanki lezzetli bir çipetpet gibi... Tam Samsung'a giderken , aklım bir kez daha kulağıma fısıldıyor "Apple'ın daha oturmuş bir sistemi var,daha stabil, App Store'daki uygulamalar daha sağlam." ... Bir kez daha uzaklaşıyorum standttan, saate bakıyorum ve 2 saattir burada olduğumu görüp birden umutsuzluğa kapılıyorum. Acaba bir kaç gün daha beklesem mi, acaba biraz daha mı araştırsam!...
  Derken, ha gayret diyip Samsung standına yaklaşıyorum, görevli gülümsüyor ben gülümsüyorum. Son kez aleti elime alıyorum,sonra görevliye dönüp "Bir tane Samsung Galaxy S3 alabilir miyim?" diyorum. Adamın gülümsemesi daha da çoğalıyor, ben de iyice gülümsüyorum. "Hangi rengi olsun diyor , çakıl mavisi olsun diyorum. Buyrun beni takip edin diyor, ve görevliyi takip ederken her iki standtan da uzaklaşıyorum. Yürürken, insanların bana baktığını hissedebiliyorum, içlerinden vay şanslı p*ç, kaptı aleti diyorlar. Görevli aleti çıkartıyor, bende büyük bir heyecan, aletin kutusunu veriyor elime, sonra kasaya gidiyorum. Ödemeyi yaparken gülümsüyorum, eve gidip aleti kutusundan çıkartıp inceleyeceğim anları düşünerek iyice heyecanlanıyorum. Ödemeyi yapıyorum. Mağazanın kapısından çıkıyorum ve eve doğru yola çıkıyorum.
  Bu olayın üzerinden 2.5 sene geçti, muhtemelen seneye bir ara ben de senin gibi yeni bir telefon arayışına gireceğim. Ama bu sefer şartlarım daha zorlayıcı olacak. Samsung ile geçirdiğim 2.5 sene boyunca, son 2-3 aya kadar hiç bir sorun yaşamadım. Süper memnun kaldım, 2.5 sene içerisinde 1 kere bile keşke iPhone alsaymışım demedim. Şu an yeni telefon alacak olsam iPhone yine almam. Bence telefonların gelişimi yavaş yavaş duraklama devrine girdi bu sene ile birlikte, ve de seneye çıkacak amiral gemilerinde kazananı pil süreleri belirleyecek diye düşünüyorum.Bugün mağazaya gitsem aklımda o günkünde daha fazla soru olur, bu sefer iPhone mu Samsung mu sorusu gibi tek bir spesifik soru olmaz.
  Sorularım şu şekilde olur:
  1- Xperia Z3 mü yoksa HTC One M8 mi?
  2- Xpreia Z3'ü seçersem acaba Z2 varken enayilik mi etmiş olurum?
  3- Z2'yi seçersem acaba Z4'ü beklemeli miyim?
  4- E beklemişken diğerleri ne yapacak onu da görmek lazım.
  Bana sorarsan şu an Z3 alırım fakat , sabredip 5-6 ay daha bekleme daha makul olur gibi geliyor.