Bir süredir Gear S2 saatim telefonuma bağlanamıyor, bağlansa da kısa sürede kopuyordu. Hatta ara ara saatle telefonun eşleşmesi siliniyor, saati yeniden eşleştirmem gerekiyordu.
Saati reset'lemeyi denedim ancak reset'ledikten sonra hiç bağlanmaz oldu.
Ben saat eskidi ya da telefonun BT'u sorunlu diye düşünürken, Playstore'daki yorumları okuyunca dehşete düştüm. Pek çok kullanıcı aynı sorundan mustarip, hatta S3 saati olanlar bile bağlantı problemleri yaşamaya başlamış. Samsung bu hatayı uzun süredir düzeltmediğine göre muhtemelen niyeti insanların saatlerini servis dışı bırakıp, yeni saatler almaya yönlendirmek. Peki böyle bir olaydan sonra en pahalı saatlerden biri olan Samsung saatlerini alır mı tüketici? Hiç sanmıyorum.
Samsung'u henüz insanların güvenini kazanmadığı, yeni yeni adını duyurmaya başladığı dönemden beri güvenerek kullanırım ve hemen hiç mahcup etmemişti ancak bu durum beni markadan inanılmaz soğuttu. Büyük bir rezalet.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Emiel Regis Rohellec Terzieff- @regis

  Akıllı saate karşıyım yarı yolda bırakır illaki ömürlük olmaz. 2 yılda bir pil degişiyorum ben akıllı saat ise 2 günde 1 şarj istiyor bu durum sıkıntılı.

  • ufuksey (dhw : vega) @ufuksey-dhw-vega

   Ben yaklaşık 4 senedir akıllı saat kullanıyorum ve kullanmaya devam edeceğim. Bana göre son derece kullanışlı bir cihaz. Artık 1 hatta 2-3 hafta batarya ömrü olan modeller var.

  • Omer @omerf97

   Soyle aslinda 500 dongu saatlerdede gecerliyse benim saat 3-4 gun gidiyor yani 1500-2000 gun omru var gibi batarya acisindan (22 ay oldu alali pek batarya problemi yasamadim hala ayni gibi). Gelelim ana posttaki soruna. Galaxy watch 46mm kullancisiyim huawei p20 pro telefonla (emui 10.0) yuklu kullaniyorum. Saat gunde milyon kez kopup tekrar baglaniyor. Sorunun saatte olmadigina emin gibiyim (emui 9da boyle bir sey olmuyordu). Ama internette yabanci forumlarda baktigimda herkes ayni sorunda sikayetci. Normalde 4 gun giden saat bu kopup tekrar baglanmalar yuzunden 2 gun anca gidiyor. Ben artik pes ettim saatin bluetoothunu kapatiyorum sadece arada acip saglik verilerini telefonla esliyorum (bildirim vs cok umrumda degil).

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Ben de Gear Sport var. S3 telefonum varken aldım, onda sorun çıkartmadan kullandım. Sonra, mecbur sebeplerden Note 8'e geçtim. Onda da böyle bir sıkıntı yok, gerçi arada bir bağlantı koptu diyor ama çok nadir. Bence, son güvenlik güncellemeleri ile alakalı olabilir. Bende de, mesela, dinlenmede kalp ritmi 10 dakikada bire ayarlı olduğu halde günde en fazla 5-6 kez ölçüyor ki bu da şikayet konusu.

 • ufuksey (dhw : vega) @ufuksey-dhw-vega

  Bağlantı problemini apkmirror'dan 1 yıl öncesine ait Galaxy Wearable ve Gear S Plugin apk'larını indirip yükleyerek çözdüm. Güncelleme geldiğinde de yüklemeyi kabul etmiyorum.