Merhaba, TP-Link'in Archer VR1200 AC modeminin Hepsiburada'da indirimde olduğunu gördüm ve almayı düşünüyorum. Araştırdığım kadarıyla yeni bir modem ve pek bir incelemesi de yok. TP-Link'in emülatöründe arayüzünü incelemek istedim ancak oraya da eklenmemiş. Bazı kullanıcı yorumlarına göre de 5GHz bandında kopmalar oluyormuş.

Modemin fiyatına göre ilgimi çeken özellikleri 5GHz bantta 867 megabit verebilmesi ve 4 tane LAN ve 1 adet WAN portunun tamamının gigabit olması. Evde bir modem bir de router kullandığım için kapsama alanı birinci önceliğim değil, USB portunun olmaması da sorun değil. Salondaki Samsung TV'deki Steam Link kullanıyorum ve şu anki ac destekli olmayan modemim hiç stabil değil. Ev içi yayın gibi şeylerin altından kalabilecek (tercihen 5GHz'de 867 megabit ve üstü, en az 2 tane gigabit lan portu) bir modeme ihtiyacım var ancak 5GHz'de kopma ve stabilite sorunu yaşadığını yazanlar geri adım atmama neden oldu.

Bunca yıldır ac modeme geçemedim, ac wave 2 ve ax modemler de çıkmaya başlamışken (maalesef çok pahalılar) normal bir ac modeme çok bütçe ayırmak istemiyorum. Bu modem kağıt üstünde ihtiyaçlarımı karşılıyor gibi gözüküyor. Bu modemi kullanan varsa tecrübelerini aktarmasını ya da bu fiyat bandındaki alternatifleri önermesini rica ediyorum.

Modemin indirimli fiyatı 298 TL.
https://www.hepsiburada.com/tp-link-archer-vr1200-ac-1200-mbps-wireless-dual-band-gigabit-vdsl-adsl-modem-router-p-HBV00000F59FA?magaza=Hepsiburada&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.12.5

#modem #tplink #TeknoYardım

TP-Link Archer VR1200 AC 1200 Mbps Wireless Dual Band Fiyatı

TP-Link Archer VR1200 AC 1200 Mbps Wireless Dual Band en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • maxemilian @maxemilian

  Stabilite problemi olduğunu hiç sanmıyorum.
  Ac yi kullanmanızı öneririm kablo keyfini kablosuz olarak yaşıyorsunuz.
  Fiyat gayet iyiymiş ama bu tplink modemlerin dez avantajı hiç güncelleme vermiyorlar. O konuda beklentiniz olmasın.
  Bu ax modemlerin uyumlu cihazları hiç yaygın değilki zaten.

  • Onay Kalkan @onay-kalkan

   Yazılım konusunda haklısınız, Asus gibi güncelleme vermiyor. ax destekli cihaz konusunda da şöyle bir durum var ki 5 yıl önce VDSL'e geçtiğimden beri aynı modemi kullanıyorum ve o zamanlar ac destekli hiçbir cihazım yoktu. Zamanla ac destekli birçok cihaz edindim ancak bu sefer de üst düzey bir ac modem alayım derken aynı modemi kullanmaya devam ettim. Kısacası bu döngüyü kırmak istediğimden ac modeme büyük bir yatırım yapmak ve her yer ax destekli cihaz dolarken eskimekte olan bir standarda yıllarca bağlı kalmak istemedim.