#OtoSeyir #canakbulut sizlerin düşüncesini almak istiyorum. Sıfır araba almaya niyetlendim. Ve bütçeme uygun dizel full hyundai i30 fastback almayı düşünüyorum. Hyundai nın dizel motorları nasıl? Ayrıca benzinli 1.0 turbo ve 1,4 turbo olanı var be saha ucuz ancak yılda ortalama 15 bin km yapıyorum. Düşünceleriniz nasıl olur ? Şu anki aracım 2013 model Peugeot 3008 hybrid 2000 motor dizel. Bu arada 1 çocuğum var ufak. Yaşadığım ülkede 22 bin Euro dediler 1.6 dizel full ancak düz vitesine. Başka önerileriniz olur mu? 3008in pillerinden dolayı bagaj ufak kalıyor. Hyundai 77 litre daha büyük bagaja sahip. Güzel değerli görüşlerinizi ve önerileriniz istiyorum. Teşekkür ederim hepinize şimdiden 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • fatihkaya41 @fatihkaya41

    1.4 dizel manuel i20 var 2018 model 5,3 lt tüketimi. Kısmen şehir içi kullanıyorum. Hergün 70 km yapıyor en az. Öldürmüyorda güldürmüyorda gidiyor kenince. Vites geçişleri vs. çok iyi oyuncak gibi. Arkadaşta benzinli otomatik i30 var 9,8 lt yakıyor ortalama. Yakıt sıkıntı değilse benzinli iyidir ama dizel şuan için ekonomik tabi Türkiye için.

  • Orcun @orcun

    Test sürüşüne çıkmaya çalış en kesin sonucu öyle alırsın deneyim en önemli şey. Benzinli motor şehir içi işte dur kalk vs istanbul gibi trafiklerde vs çile, hani benzinde ne yakacağını kestirmek zor, 1.2 tsi'ı arkadaşım var adam 20 litre yaktırttım diyor ya 20 litre, ya bende 1.2 tdi polo var bak köküne kadar gazı dayıyorum, devir kesiciye giriyor bile öyle dayıyorum 190 bile yaptım ama 7 litreden ötesini görmedim. Genelde şehir içi 4-5 litrelerde yakıyor eyvallah biraz traktör gibi sende bilirsin ama dizelde işte kestirebiliyorsun, yakacağı belli sonuçta benzin öyle değil ki gazı kökle yandın. Korka korka gaza basacan aman devirli sürmeyelim vs vs vs hani eyvallah daha pahallıdır benzinlilere göre ama ilerde satarkenden benzinli muadilinden daha pahallıya satılıyor dizel arabalar. Ama mutlaka dene test sürüşüne git iyice kurcalarsın.

  • Furkan Emir @furkanemir

    Hyundai dizeli iyidir, ben de 1.5 crdi var muadillerinden bir tık fazla yakar ama sorun çıkartmaz