Yeni İnternet Düzenlemesi İçin Gece Torrent Ayarı

Yeni düzenlemeye göre AKK'nizden yemeden gece nasıl indirme yapabilirsiniz onun ayarını göstericem*

İstemci arayüzünde Seçenekler>Tercihler>Schduler sekmesine gelip resimde gösterilenleri yapmanız yeterli.

 

 

Bu ayarları aktif hale getiridiğinizda olacaklar şunlar;

1. Sadece 02:00 ile 07:59 saatleri arasında indirme ve gönderme yapabileceksiniz.
2. 02:00 ile 07:59 saatleri dışında ise sadece gönderme yapabileceksiniz. (Dosyanızı alıp kaçmayın,seed de edin )

Bu durumda gün içinde de indirme yapmak istersiniz zamanlayıcıda gerekli saat düzenlemelerini yapabilirsiniz. Yada zamanlayıcı direk iptal edip devam edebilirsiniz. Sonrasında gece indirmeye bırakacaksanız zamanlayıcı aktif etmeyi unutmayın!

Birde hattınızda stabil indirme yapabilmek için genel bir ayar yapmanız gerekiyor. Bunun içinde yüklemeye bir hız sınırı getirmeniz icab etmekte. Benim hattımda 3mbit yükleme hızı tanımlı olduğu için kullandığım ayarlar aşağıdaki gibi. Bu ayarlara Seçenekler>Tercihler>BandWidth sekemsinden ulaşabilirsiniz.

 

 

Gördüğünüz gibi 3mbit yükleme hızı için 150 kb/s şeklinde bir hız tanımladım. Bunu indirme hızını çok olumsuz etkilemeden 200-225 gibi bir değer olarakta atayabilirim ama yinede indirmede herhangi bir dalgalanma yaşanmasını istemediğim için 150'ye sabitledim. Onun dışında, alttaki kutucuğu işaretleyerek indirme olmadığı zamanlarda göndermeyi sınırsız yapması için programa bir komut vermiş oluyorsunuz. Başka bir yerden dosya indiricekseniz, çevrimiçi vidyo izleyecekseniz yada herhangi bir şekilde indirme faliyeti içinde olacaksanız bu kutudaki onayı kaldırmanızı tavsiye ederim. Onun dışında bırakın öyle kalsın. Ben paylaşımcı ruhumdan dolayı! (fahiş fiyat ödediğim o hattı inadına sonuna kadar kullanırım) bu şekilde kullanıyorum. Size de tavsiye derim.

Aklınıza takılan bir konu olursa sorun, bildiğim kadarıyla yardımcı olurum.

*Bende μTorrent 2.2.1 var. Onun üzerinden gösterdim ama diğer istemcilerde de aynı olduğunu düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Tüm blog yazılarını gör