Wibtek Q5-T847

Levent abi ve Murat abi i3'lü modelini zaten incelemişti bende Celeron 847 1.1ghz işlemcili modeli tercih ettim ve biraz kullanıcı deneyimlerini aktarmak istiyorum.
Kısaca özelliklerden bahsedeyim;

-İntel Celeron 847 1.1ghz çift çekirdekli işlemci
-Intel HD Graphics
-2x Sata 2.0
-6 adet USB 2.0 (Bu modelde 3.0 desteği yok- 4 arka 2 ön)
Optik ve analog ses çıkışları.
HDMI,VGA

Ben ofiste kullanmak üzere 4 adet satın aldım. Ofiste 6 ay önce topladıgım ATX kasalar vardı ve yer tutuyorlardı. Bende böyle ufak bilgisayarları merak ettigimden masraf açtım 🙂
4GB 1333MHZ Kingston bellek 4 tane 60 GB Corsair LS SSD aldım. Ofiste sadece Office ve Chrome kurulacagından dolayı i3 almak istemedim açıkcası. Herkesin Celeron'a bir ön yargısını duyar gibiyim fakat SSD takınca aletler uçmaya başladı. Oyun zaten 0 ona girmek bile istemiyorum. Ofis kullanımı için on numara bir cihaz. Kutusundan Vesa bağlantı aparatı ve ufak bir adaptörü ile geliyor. Tasarım konusunda videoda Levent abinin bahsettiği gibi aynı şekilde önü arkası anlaşılmıyor ve etiket yine ön tarafta. Ofis kullanımı için bana yeterli geldi i3 yerine celeron + ssd daha mantıklı olur. Intel Nuc'a göre 45 dolar civarında daha ucuz. 45 doları SSD'ye harcayabilirsiniz.

Fiyatı 100-110 dolar+kdv arasında değişiyor. Nuc'un celeronlu modeli ise 145'den başlıyor. Ben 300 liraya satın aldım ofiste kullanamak için ideal bir cihaz tavsiye ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sony Xperia Z1

Sony Xperia Z1 donanım ve tasarım bazında benim kişisel olarak beğenimi toplayan 2 telefondan biri diğeri ise Xperia Z'idi. Yaklaşık 4.5 aydır kullanıyorum. Performansını zaten tartışmaya hiç gerek duymuyorum. Snapdragon 800'ün nimetleri ortaya çıkmış. Adreno 330 ile oyunları yağ gibi oynayabiliyorsunuz. Benim de kendi su ve çorba testlerim oldu 🙂 Mercimek çorbası pişirebiliyorsunuz SONY ne kadar yapmayın desede. Ekran olarak Samsung ve HTC'ye göre biraz daha beyaza dönük renkler daha bağırıyor gibi olsada. Benim kişisel olarak düşüncem Samsung'un çok canlı renklerini beğenmiyorum. Wi-Fi konusun da gerçekten başarılı benim telefon hakkında tek sıkıntım 4.4.2 ile gelen bazı donmalar , 4.4'de olmayan sorunlar mevcut. Yazılım ile giderilebilir diye düşünüyorum. Ben biraz kişisel görüşlerimi sunmak istedim , özelliklerini cartını curtunu hepimiz biliyoruz zaten 🙂 Bir video da yükleyeceğim mercimek çorbası testi ile alakalı. Herkese hayırlı günler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap