Samsung Android 8.0 uygulama durduruldu hatası

Bugün başıma gelen ve baya bir vaktimi alan bir sorunun çok basit bir çözümünü öğrendim ve benim gibi kimse kafayı kırmasın diye paylaşmak istedim.

Sorun özetle; uygulamaları açmaya çalıştığınızda ekrana gelen uygulama durduruldu hatasıyla alakalı. Öyle ki mesajlar, e-posta gibi sık kullandığınız uygulamaları kullanamaz hale getiriyor. Acaba virüs mü girdi şüphesi uyandırıyor.

İlk önce tabi ki telefonu kapatıp açmayı denedim, tabi ki işe yaramadı. Sonra uygulamalanın önbelleğini temizledim yine işe yaramadı.

Uygulamanın, depolama ayarları altındaki Veriyi Sil işe yarar gibi oldu. Bir kereye mahsus olarak uygulamaya girebilmemi sağladı. Evet girdiğimde uygulama tam teçhizat çalışıyordu. Fakat bir kere çıkıp tekrar girdiğinizde yine aynı sorun oluşuyordu.

Sonra Wipe Cache denedim. (Bilmeyenler için, telefonu kapatıp tekrar açarken, ses aç + kapatma + home tuşuna basılarak ulaşılan menüden) Yine bir işe yaramadı. Deneyecekler için uyarayım, sakın Wipe Data'yı seçmeyin, o tüm telefonu sıfırlar.

Sorunun pek silmeye yeltenmediğim 16.000 adet smsden (yuh diyebilirsiniz, zira ben de bu kadar biriktiğini bilmiyordum, otomatik silme kapalıymış:) kaynaklandığını düşünerek tüm smsleri sildim. Düzeldi mi..tabi ki hayır.

Tam fabrika ayarlarına mı dönsem diye kara kara düşünürken, technobezz sitesindeki bir yorumda, sorunun google chrome ve haritalar güncellemelerinde olabileceğine dair bir şey okudum. Orada mevcut güncellemeleri kaldırıp eski sürüme dönerek sorunu çözmekten bahsediyordu. Fakat bende ise bekleyen yeni güncellemeler vardı. Ne alaka, chrome ve haritalar diye düşünürken yeni güncellemeyi yaptım ve..Voila!!..sorun çözüldü =)

Edit: Eğer güncelleme yoksa, şöyle bir geçici çözüm bulunmakta. Ben denemedim, işe yarayıp yaramadığını bilmiyorum:
Ayarlar - Uygulamaları Yönet - Android System Webview - Güncellemeleri Kaldır

BeğenFavori PaylaşYorum yap