PaybyMe Ön Ödemeli Kart

Merhaba arkadaşlar birkaç ay önce bu kartı aldım, kullandım, karıştırdım 🙂 Şimdi sizlere anlatmaya çalışıcam.

Öncelikle PaybyMe kart bir ön ödemeli kart bilmeyenler için örnek vermek gerekirse banka kartlarının, banka hesabı olmadan kullanılanı gibi düşünün. Parayı yatırıyorsunuz sonra harcıyorsunuz. Türkiye'de kart Deniz Bank ile partner olmuş durumda yani sadece Deniz Bank ATM lerinden para yatırabiliyorsunuz 🙂 Ama tek para yatırma yolu bu değil. Herhangi bir banka hesabınızdan Online işlem ile para yükleyebilirsiniz, bunun için öncelikle siteye giriş yapmanız gerekiyor.. Bildiğim kadarıyla ücret almıyorlar.
Karta hiçbir ücret ödemiyorsunuz. Ne alırken nede para yatırırken tamamen ücretsiz. Tabi ucuz etin yahnisi misali kötü yanı ise her internet sitesinde geçmiyor, sadece anlaşmalı yerlerde geçiyor bunların listesini vericem. Fiziksel olarak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Kart nakit çekim işlemlerine kapalıdır yani ATM'den para çekemezsiniz. Kartı sitesinden adresinizi vererek kargoyla alabilirsiniz, hiçbir ücret ödemiyorsunuz. Onun dışında PaybyMe logolu yerlerden kartın alınabilidiği yazıyor fakat denemedim süreci nasıl bilmiyorum. Kartı aldığınızda ATM şifresi kartın son 4 hanesi. 18 Yaşından küçükler alabilir. Siteye giriş yapabilmek için kartın sol altındaki numaraları kullanıcaksınız. Siteye girişteki şifre telefonunuza geliyor. Kartın özelliklerine geçmek istiyorum.

Avantajlar : Ücret istemiyor 🙂 ( Paray yatırma, harcama vb. )
Dezavantajı : Her Online sitede geçmiyor. Geçenlerde Visa ile çekim yapıyorsunuz. İsterseniz dolambaçlı olarak heryerden çekim yapabilirsiniz ama aracı ücretleri vs.. var 🙂

Site : https://card.payby.me/

Kartın direk geçtiği öncelikli yerler

- Steam, Origin, Humble Bundle, Amazon, XBOX, PlayStation Network, UPlay, Google Play Store, App Store, Windows Store

Güncel olarak tümünü kontrol edebilirsiniz : https://card.payby.me/wheretopurchase

Hertürlü sorunuza yardımcı olmaya çalışırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

X-Mouse Button Control

Merhaba Arkadaşlar
Bugün sizlere kullandığım ücretsiz bir yazılımı anlatacağım. Programın adı X-Mouse Button Control. Sadece Windows platformlarında mevcut. Programın işlevine gelicek olursak adındanda anlaşıldığı gibi fare tuşlarımızı denetlememizi sağlıyor. Benim programı kullanma sebebim Logitech'in yazılımından daha düzgün, stabil çalıştığını gözlemem. Programın profil desteği ve tuş ile profil değişimi, her programda başka komut seçenekleri mevcut. Ayarları dışa veya içe aktarma seçeneğide mevcut. Programın ayar menüsünde program ile iligli kısayolları ayarlama imkanınız var. Program bize geniş bir ekstra özellik desteği sunuyor, kısyolları simule ederek yapabilceklerimiz dışında bazı şeyleri kendide sunmuş. Herhangi bir programı açtırabiliyoruz. Bu sunulan özellikleri en alta ekliyeceğim. Ne yazık ki programın Türkçe desteği yok. Programın ana foksiyonlarını listeliyecek olursam;

- Fare tuşlarına komut atama [ 9 Tuşa kadar (Sol, Sağ, Orta, 2 Yan, Tekerleğin scroolu, sağa sola yatması )]
- Profil Desteği ( Her programa ayrı, Bir profildeki tuş kombinasyonları "layer")
- Tuş simulasyonu
- Ayarların içe veya dışa aktarılması.
- Geniş kısayol desteği

5 maddede listelenmiş olsakta fare ile ilgili işlerimizin %70'ini kapsıyor 🙂 Program çok anlatılacak bir ürün değiş ama stabilite ve kalite açısından kesinlikle tavsiye ederim. Piyasadaki çoğu yazılımdan çok önde zaten kazandığı bolca ödül ile bunu kanıtlıyor.

Site : http://www.highrez.co.uk/downloads/XMouseButtonControl.htm
Son Sürümü : http://www.highrez.co.uk/scripts/download.asp?package=XMouse

Bazı Kendiliğinden Sunduğu Foksiyonlar

- Program çalıştırma
- Ekran parlaklığı azaltma, artırma
- Browser komutları ( geri, ileri, favori , geçmiş, giriş sayfasına yönlendirme, yeni sekme vb. )
- Ekranı uyku moduna geçirme
- Bazı kısayollar ( ctrl c,x vb. )
- Profiller arası geçiş
- Maili açma
- Media tuşları
- Klasörleri açma ( bilgisayarımı açma, dosyalarımı açma vb. )
- Arama yapabilme, yardımı açma,
- CMD Açma
- Programlar arası geçiş

Not: Eksikler Düzeltildi

BeğenFavori PaylaşYorum yap