Kingston SDCA3 64GB microSDHC/SDXC UHS-I U3 90R/80W Hafıza Kartı

Daha önceleri fazla inceleme yapmadan Micro Sd hafıza kartlarını ihtiyaç halinde ucuza alıp sonra inceler hızlısını alırım mantığı ile hep öteliyordum.

Yakın zamanda, kullandığım LG G3 D855 telefona eski 8GB kart yetmediğinden yenilemek istedim ve almışken hızlısını alayım mantığı ile araştırmaya koyuldum. Class 4-6-10, UHS-I, U1, U3 gibi standartlara oturtulmak istenen teknik konulara isimler konmuş ve hepsini anlamaya çalışmak için epey zaman harcamak gerekiyor. Hiçbirine çok kafa yormadan okuma yazma hızlarına bakarak bir liste çıkardım ve uygun fiyatlısına yöneldim. Aşağıdaki liste 2015 model marka ve modellerin fabrika verileri;

- Samsung pro serisi 90-80 mb/sn
- Samsung Pro + (Plus) serisi 95-90 mb/sn
- Kingston SDCA3 serisi 90-80 mb/sn
- Sandisk Extreme pro serisi 95-90 mb/sn
- Sandisk Extreme serisi 90-60 mb/sn

Bu modellerin arasında Kingston SDCA3 seri 64GB 'nın Kliksada uygun satıldığını görünce (120TL) sipariş ettim ve bugün geldi. Telefonda kullanmak için aldığımdan hemen androiddeki "a1 sd benchmark" programında test ettim ama umduğum yazma hızlarını malesef göremedim. Samsung evo+ alsaydım 30TL eksik ile en azından taahhüt edilen değerleri görürdüm telefonda. Aşağıya testleri koyuyorum.

Kingston markasına verdiğim son şans oldu bu durum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap