Philips SBT30

Herkese iyi günler.
Bu gün böyle bit ürüne ihtiyacım olduğu için aldım ve incelemesini burada yapmaya karar verdim. Öncelikle incelemede pek fotoğraf olmayacak.Ürünün incelemesi teknoseyirde var. Benim değineceğim unsurlar teknoseyirin değinmediği unsurlar olduğundan bu yazıyı yazıyorum.
İlk baş sesi;
Sesi kısılmıyor. Sürekli en yüksek seste. Siz ses seviyesini kaynaktan belirlemelisiniz.
Ses kalitesi olarak hem bluetooth hem de jackla bağladım. Sesi kaynaktan son seviyeye kadar getirirseniz, cızıltılar gelmeye başlıyor. Bu bluetooh'a daha az ama yinede cızıltılar duyuluyor. En belirgin sanatçının sesini yükselttiği bölümlerde. Bu yüzden alanlar sesi son seviyede kadar getirmesin.
Bluetooth ve jacklı kullanım arasında ses seviyesi farkı var. Jack ile kullandığınızda ses daha yüksek geliyor. Bunun dezavantajı cızıltıların artması. Bluetooth ile ses seviyeyi düşüyor. Çok bir düşme yok. Elimde desibel ölçer olmadığı için telefona desibel ölçer indirerek denedim.(Telefon olarak HTC one x'de denenim. Desibel seviyeyi düşük gelebilir.Bu sadece karşılaştırma amaçlıdır. Gerçek sonuç belirtmez.) Jacklı 80,3 desibel iken bluetoothlu 75 desibele kadar indi. Bu iniş büyük ihtimal bluetoothlu dinlemenin süresini arttırmak için yapılmıştır.
Bluetooth mesafesi önünde hiçbir engel yok iken 10 metreye kadar gidiyor. Önüne engeller çıktıkca bu mesafe azalıyor.
Bluetooth ile bağlamada cihazlar arasını fazla açmayın. Bunu tesadüfen fark ettim ama eğer cihazlar arası mesafe artar ve önünden sürekli geçilirse hoparlörden gelen şarkı hızlanıyor. Bunun nedeni nedir pek anlamadım. Hatta şöyle test ettim. hoparlörü 10 metre uzağa koydum ve şarkıyı açtım. Şarkının belli bir yerinde 3-4 saniye önünde durdum ve çekildim. Hoparlörden gelen şarkı bir anda hızlandı. Kaynaktaki müzik ile aynı yere gelene kadar şarkı hızlandı. Kaynaktaki müzikle aynı yere gelince normale döndü.
Benim aldığım siyah renkli. Philips diğer renklerinin(benim bildiğim 4 ayrı rengi var. Kırmızı,siyah,mavi ve yeşir) hepsinin tepesi siyah. Bu yüzden siyah aldım.

En sevmediğim bir diğer özelliği hoparlör kısmının açıkta duruyor olması. Oraya diğer hoparlörlerdeki gibi bir ızgara veya en azından koruyucu bir şey olmalıydı. Elime aldığımda 1-2 sefer parmağım oraya kaydı. Parmaklarınız küçük ise pek üstten bastırmayın.
Aşağıda da fotoğrafını paylaştım. O açık kısım hoşuma gitmedi. Küçük çocuklar bulduğumu parmak sokar vs olabilir.
Bu arada plastiği çıkmaya çok müsait. Aşağı doğru çektiğinizde sıyrılmaya başlıyor. Dikkat edin.
Yapı olarak el bombasına benziyor. İnsan pimini çekip atası geliyor.
Fiyatı yer yer değişiyor. Ben 129tl'ye aldım. Fiyatını pek haketmiyor. Ben sağlam yapısı olduğu için aldım. Bu 3. taşınabilir hoparlörüm. Hep 20-30tl verene kadar iyi bir şey alayım dedim. Sağlam bir şeye ihtiyacınız varsa alınabilir.
Bu arada eklemeyi unuttum. Aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz üstte bluetooth simgesi olan düğme var. Büyük ihtimal bluetooth onun altında. Çünkü mesafe testi yaptığım sırada onu elimle kapadığımda ses kesiliyordu.
(Tüm testleri macbook pro 13.3"' dizüstünde yaptım. 2011 model.)

BeğenFavori PaylaşYorum yap