Acer Switch Alpha 12 2in1 Surface Pro 4 Alternatifi tablet-pc yi almayı düşünüyorum sizce batarya haricinde ultrabook kategorisinde iş görür bir cihaz mıdır ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • wilhem @wilhem

  Bu türler çok ses çıkarabiliyor çalışırken. Ben de Dell alternatifini almıştım zamanında sonra baktım olmayacak gittim surface aldım.

 • Mehmet Çakoğlu @mehmetcakoglu

  Ben alalı 2 hafta oldu, normal bilgisayar gibi çalışıyor. Sadece biraz ısınıyor, ama çok rahatsız edici seviyede değil. Arka ayaklığı olduğu için zaten masaüstünde hissetmiyorsunuz. Hiç sesi yok, gündelik işler için performansı gayet yeterli. Youtube da oyun oynayanları da gördüm ama ben hiç oyun oynamadım daha.

  Benim gibi gündelik işlerini yapmaya yönelik kullanacaksanız, ya da Visual Studio, Photoshop gibi iş programları kullanacaksanız gayet alınabilir, fiyat/performans ürünü olarak duruyor.

  Tek sıkıntısı şu ki; Türkiye'ye gelen modelinde klavye aydınlatması ve ekran kalemi yok. Ekran kalemini yaklaşık 50$ a amazon.com dan sipariş verebilirsiniz (ben ihtiyaç duymadım açıkçası)

  Bir de pili çok uzun gitmiyor (2-3 saat arası) ama BatteryCare gibi programlar kullanarak süreyi daha da uzatmak mümkün. Yine de 7-8 saat batarya ile kullanım hayal, zira üstünde i7 ultrabook'larda kullanılan işlemci var, kısıtlı bir sürüm falan değil. Haliyle işlemcinin gücü yüzünden pil süresi düşüyor. Benim için çok problem olmadı, genelde gittiğim yerlerde mutlaka bir fiş buluyorum, pilden kullanmamaya çalışıyorum zaten. Durduk yere pil ömrünü heba etmenin gereği yok 🙂

@hkellecioglu Vlog kanalı açsanızda oradan takip etsek ? canlı yayın yapsanız arada muhabbet etsek ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap