Yurtdışına çıkış ile ilgili bir sorum var.
Benim gibi 3 memur ile beraber yurtdışına gezi amaçlı çıkıyoruz.
Arkadaşlardan biri havaalanı polisinden “memurların yurtdışı çıkış izninin geçerlilik süresi alındığı tarihten itibaren 1 aydır” diye birşey duymuş. Halbuki biz zaten yurtdışı iznimizi “11-19 Temmuz 2017 tarihleri arası” olacak şekilde aldık yaklaşık 1.5 ay önce.
Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Efe @efe

  Var. Kuruma göre değişiyor. Meb 30 gün istiyor. Adalet bakanlığı personeli 15 gün geçerli izin veriyor. Ona göre izin almalısınız.

  • Alican Işık @holyjohn

   Yurtdışı çıkış iznini verdiler, hatta o izinle gidip vizemizi de aldık. Havaalanında sorun çıkabilir mi diyorsunuz yani?

  • Efe @efe

   @holyjohn çıkabilirler. Vizede çok önemli değil. Sen bağlı olduğun kurumdan ‘yurtdışına çıkmasında bir sakınca yoktur’ kağıdı alacaksın. O iznin verildiği tarihten itibaren 30 gün içinde yurtdışına çıkabilirsin. Geri döneceğin tarih çok önemli değil. Çıkış tarihi ile izin verilme tarihi 30 günü geçmesin yeter. Bu fetö olaylarından dolayı böyle uyguluyorlar. Biz okul gezisi için bu ay 43 öğrenciye bu belgelerden aldırdık. Oradan biliyorum. 😂

 • Six @six

  Bana da öyle bi söylenti geldi o yüzden şubatta çıkış yapmadan bikaç gün önce almıştım iznimi.

 • emrebn @emrebn

  Resmi evakta çıkabileceğiniz tarih yazıyorsa sıkıntı olmaz bence.

Birkaç hafta önce baktığımda Google Haritalar’ın belirli kişilerle sürekli konum paylaşma özelliği Türkiye’de aktif değildi. Şimdi baktım çalışıyor. Anne, baba, eş ile paylaşmalık. Sürekli şehirdışı yolculuk yaptığımdan benim çok işime yarayacak 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Benim pilimi kim yiyor oğlum, erkek gibi çıksın söylesin bak.
Note3 LineageOS 14.1 (Android 7.1.2)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11

Tek elle (veya çift elle ama kolay) taşınabilen ATX kasaya ihtiyacım var. Kulplu filan olursa çok iyi olur.
Not: 240mm sıvı soğutucum var.
Vardır içinizde yardım edecek birileri 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İyi ki almışım dedirten, verilen paraya değen ürünlerde bugün:
Vestel Mix&Go
Canın çektiğinde evde frozen, smoothie, milkshake, meyveli yoğurt-kefir vs yapabileceğin yıkaması 10 saniye süren, yer kaplamayan küçük bir mutfak aleti. Karışımı hazırladığın yer aynı zamanda saklama kabı ve şişe görevi görüyor. Fiyatı dışarda içtiğin 10 smoothie parasına denk. Almayanı dövmek lazım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sizin de yıllardır aklınızdan çıkaramadığınız tüylerinizi diken diken eden sahneler var mı?
https://youtu.be/5tGB0qq2-28?t=8m22s
Elinize silah olmadan verilen mermi, silahı ölen arkadaşlarınızdan alacak olma düşüncesi, geri dönenlerin vurulması, Victory or Death sözünden sonraki taarruz ve fondaki o melodi yok mu yemin ediyorum birkaç saat kendime gelemiyorum.

Red Square - Stalingrad Battle | Call of Duty

Stalingrad Battle mission in Call of Duty 1 (sometimes called Call of Duty Classic). Here you can see one of the soviet counter attacks and the control retak...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar toplanın Türk Telekom tekelinin nasıl birşey olduğunu anlatıyorum.
Evime gelen telefon kablosu yoktu. 24 ay taahhütle gidip Türk Telekom’a abone oldum. Direk dikip kutu kurdular. Bina ile bağlantısını yaptılar. Evde olmadığım için daireme bağlantı kalmıştı sadece. Taahhütsüz olan Türknet’e geçmek için gidip Türk Telekom aboneliğimi sonlandırdım. İptal işini 2 kişi yapıyordu. Yetkili bi abiye benzeyen diğerine “kutuyu da sil” dedi. Eleman telefonla bir yeri aradı ve kutuyu sildirdi. Eve geldim, eskiden Türknet’in deneme sayfasından binadaki tüm dairelere baktığımda 35mbit bağlantı sağlanabilir yazıyordu. Şimdi ise tüm dairelerde “TT bina bilgisi bulunamadı” yazıyor. Bu da böyle bi anımdır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10
 • sarpuli @sarpuli

  Taahhüdüm bitsin, ayda 1 liraya sınırsız 100mb fiber sunsalar dahi asla! telekomun herhangi bir ürününü almam, kullanmam…

 • Kurtcuk @kurtcuk

  Bu işin sonunu merak ettim gelişme olursa yazarsınız umarım

 • Alican Işık @holyjohn

  Ev telefonu alıp interneti Türknet’ten alma fikri aklıma gelmemişti, iyi fikirmiş.
  Ben eve internet bağlantısı var dedikleri için taşınmıştım. Meğer ev sahibi yan apartmandaki kendi iş yerinden kablo çekmiş. O yüzden binada internet telefon kullanan yok.
  BTK’ya BİMER’e yazmayı yarın düşünüyorum.
  Direği yada kutuyu söküp götürmediler. Bir telefonla bağlantıyı babamla benim gözümüzün önünde kestirdiler.
  Bugün öğrendim ki son 1 hafta içinde 12 aylık taahhütlü paket çıkmış ismi “4 mevsim” gibi bişeydi. Yarın o pakede geçmeyi düşünüyorum. Tekrar gelip kursunlar artık uğraşmak istemiyorum.

 • eBRiHanceR @ebrihancer

  @holyjohn hocam durum nedir ne yaptınız? Yazlik bina olarak kullanıldığını için 3 dairelik binamız ile Telekom arasında kablo ile bağlantı yok. (Yan binalarda VDSL kullaniyorlar) Hiç Telekom başvurusu yapmamışlar. Diger evimde Vodafone net kullaniyordum nakil ettirmek istedim 1 aydır port Yok diye bekletiliyorum.

  • Alican Işık @holyjohn

   Ben daha fazla uğraşmamak için Türk Telekom’un 1 senelik aboneliğini kabul ettim. Başka internet servis sağlayıcıyı tercih etme lüksüm yoktu çünkü. Gelip direk dikildi, bağlantısı sağlandı kısa sürede. Bağlantı hızım düşük ama en azından olmayan bağlantıyı sağladılar.
   Port olmama konusunu genelde fiber bağlantısı yapılamayanlar yaşıyor diye biliyorum fakat bu konu hakkında yeterince bilgim yok. Yalan yanlış şeyler deyip sizi de yanlış yönlendirmeyeyim.

BTK açıklamasından sonra Kablonet
Bırakmıyorlar kota işininin peşini

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Yaklaşık 100 kişilik senfoni orkestrası √
Kusursuz canlı performans √
#BirazMüzik
Doğru düzgün şeyler dinleyin. Adam olun.

DIMMU BORGIR - Gateways (LIVE - FORCES OF THE NORTHERN NIGHT)

Forces of the Northern Night - Double-DVD available at http://nuclearblast.com/dimmuborgir-fotnn. SUBSCRIBE to Dimmu Borgir: http://bit.ly/subs-dmmbor-yt / S...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kim ne derse desin, bu millet hak ettiği gibi yönetiliyor. Olanlara şaşırmıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap