KL JS98A 100Watt 300 °C Aksesuar Setli Lehim Tabancası

Genel

Sizlere bu gün 2016 da aldım lehim makinası sitini inceleceğim. Elektroniğe ilgimden dolayı aldım bu set gerektin de lehim işlerimi görmem için aldım. Kutulu olması benim için tercih sebebi oldu. Evde parçaların dağılmaması ve derli toplu saklamak için böyle bir kutuya ihtiyacım vardı. Kendimce fena olmayan lehin tecrübem var. Profosyenel setleri seçmememin nedeni bu oldu ve yaptım işlerde fazla kaliteye dikkat etmedim için.  Fiyat benim için önemli olduğu için 100 lira altında bu işi çözmeye gayret ettim. 75 liraya da bu modeli buldum bütün sorunlarımı tek ürün çözdü.

 

Kullanım Deneğimim:

Tabanca Lehim Makinası 12 sn gibi sürede ısınıp kullanır vaziyete geliyor.

Kalem Lehim Makinası ise 78 sn gibi surede ısınıp kullanır vaziyete geliyor.

Yedek uçlarının değişebilir olması ve uçlarıda çıkıyor olması gayet güzel. İçinde yaklaşık 70 cm lehim teli olması işinizi görüyor. Büyüteci falan hiç kullanmadın. Bir köşeye attım onu yerine de lehim kablosu koydum. Malzeme kalitesi itibari ile de iyi. Ürün içinden çıkanlar gayet kullanışlı fakat kalem lehim makinasının topraklama yapılmış tabancanın ile düz topraklamasız prizdi. O biraz acayibime gitti. Tabancanın ucundaki ışık da istediği zaman yanıyor. Makinalar biraz daha hızlı ısınsa idi daha iyi olurmuş. Ama 75 lira verip de bu kadar oluyor kalite oluyor demek ki.

 

Teknik özellikler:

Tabanca Lehim Makinası 100w ile çalışmakta olup. Çalışma sıcaklığı 300°C. Isınma süresi 12 sn olarak bilirtilmiş.

Kalem Lehim Makinası 30w ile çalışmakta olup. Ucu 4mm kalınlığında, değişebilin uca sahiptir.

 

Kutu İçeri

1.Tabanca Lehim Makınası

2.Kalem Lehim Makınası

3.Kablo Devre Tutması İçin Stand

4.Büyüteç

5.2 Tane Tabanca Lehim Makınası Ucu

6.Kalem Lehim Makinası Askı

7.Pasta

8.Lehim Teli 20cm

9.Lehim Pompası

10.Kablo vs Tutmak İçin Kalem  

11.Çok Kullanışlı Kutusu

 

Firma Hakkında:

Kl adı ile markalandırılan ürün aslında Kale şirketler grubunun bir kolu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu şirket birçok el aletleri ile hizmet vermekte olup farklı markalar altında hizmet vermekte.

 

Kale Şirketler gurubu diğer markaları; DeWALT, KL, BLACK & DECKER, ATLAS, BRITOOL, STANLET  diğer markaları olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizlerin bu markalar ile kullanıp kullanım deneylerini yorumda paylaşa bilirsiniz.

İnternet Sitesi : http://kalemakina.com/

 

  1.  
BeğenFavori PaylaşYorum yap