An itibariyle 3 yıldır kullandığım 5s den sonra zte axon7 ye geçmiş bulunuyorum, hakkımda hayırlısı. ( mediamark'dan 2.000 tl )

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 21

Samsung Evo 850 250GB SSD

Merhabalar 🙂
Mekanik diskle geçirdiğim bir ömürden sonra birde şu SSD olayına girmek istedim. Ufak bir araştırma ve bir kaç sorup soruşturma aşamasından sonra Samsung 850 Evo serisinin bilgisayarın sata girişine bir kablo daha eklemeye değer olduğu sonucuna vardım. Burda sorun depolama ve buna bağlı uçan fiyatlardaydı. 250GB beni epey bir süre idare edecek bir düzeyde diyerekten fiyat araştırmalarımın sonucunda n11.com'da bir satıcıdan siparişi verdim. 300 liraya falan geldi bana puanlarla falan.

Gözlemlerim:
Öncelikle kutusu gayet sade. İçinden ssdmiz çıktı, bir tane dvd, garanti belgesi ve kullanım kılavuzu, garanti yönergeleri falan çıktı. Bir tane sata kablosu koysalar zarar ederler sanki 🙂 Zaten dünya kadar para veriyoruz. Evde oturdum sata kablosu aradım gecenin 2sinde 😀 Neyse ssdyi taktım tabiki hemen sıfır bir Windows 10, driverlar, programlar, oyunlar falan derken 65Gb doldrumuş bulunuyorum. İlk önce neyi fark ettim, pc zaten win10 da mekanik ile de hızlı açılıyordu ama ssd ile resmen basmayla açılması bir oluyor. Fallout4 kurmam birkaç dakikamı aldı şoke oldum tabi 😀 Winrardan dosyaları çıkarmak bir işkencedir, bilenler bilir ssd ile bu gayet normal bir işleme dönüşüyor(https://goo.gl/DXIHjD) abi 😀 Filmlerin açılış hızı ileri geri sarma olayındaki hız hoşuma gitmedi değil. Ufak ufak dosyaları kopyalama olayındaki hız gerçekten güzel. İkinci olarak esas olaylar oyunda kesinlikle, heleki o oyunların yükleme sahneleri resmen işkenceymiş şıkır şıkır çiçek gibi fazladan beklemeye son artık. Şimdilik bunlar var. İmkanı olanlara kesinlikle tavsiye ederim, eski bir sistemde daha fazla fark hissediliyor.

Rapid Mode:
İlk olarak rapid modu ssdnin kendi yazılımından aktifliyoruz. Bunu açınca performans rakamları enteresan yerlere gidiyor. Valla ben açtım bi baktım çokta bişey değiştiyine inanmıyorum he bi gıdım belki hızlanan yerleri vardır ama zaten hızlı ne gerek var dedim kendi kendime. Biraz araştırdıktan sonra bazı birkaç zararı olabileceğini yazan yerler var. En iyi kapalı durması dedim 😀 İhtiyacım olursa orda duruyor seçenek olarak. 😀

Genel Özellikleri:
» Sıralı Okuma / Yazma: Maks. 540 MB/s - 520 MB/s
» Denetleyici: Samsung MCX
» Arabirim: SATA 6 Gb/s, SATA 3 Gb/s ve SATA 1,5 Gb/s ile uyumlu
» Kalınlık: 6,8mm
» Boyutlar(GxYxD): 100 x 69,85 x 6,8 (mm)
» Güç Tüketimi: Max 2,4Watts / Boşta 50mWatts
» MTBF(Hatalar Arazı Süre): 1,5 Milyon Saat 🙂
» Garanti: 5 Yıllık Sınırlı Garanti veya 75 TBW (Yazılan Toplam Bayt) Sınırlı Garanti
« Daha detaylı özellikler Samsung'un sitesinde yer almaktadır.

Artıları++
+ Okuma ve yazma hızı epeyce yüksek
+ Rapid mode ile yüksek değerlere erişme
+ Düşük güç tüketimi
+ Piyasadakilere göre daha uzun ömürlü
+ 5 senelik garanti süresi

Eksileri--
- Genel itibariyle bir eksisini göremedim 😀 Sadece fiyatların biraz daha düşmesi ve herkesin ulaşabilmesini isterim...

Kutu İçeriği:
» 850 Evo 250GB SSD
» Yazılım DVD si
» Garanti Belgesi
» Garanti Talimatları ve Kurulum Rehberi

Resimler:

Samsung Magician 4.9 Download: http://goo.gl/6x4YoX
Satın Aldığım Mağaza: http://urun.n11.com/hard-disk/samsung-850-evo-250gb-mz-75e250bw-ssd-P84285747
Alınabilecek Yerler: http://www.teknofiyat.com/?search=Samsung+850+Evo+250GB
Üretici Sayfası: http://www.samsung.com/tr/consumer/memory-storage/ssd/850-evo/MZ-75E250BW
Unboxing & Review: https://www.youtube.com/watch?v=VXUUaBrQUto

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 18

The Witcher 3 Wild Hunt ilk bakış

Witcher 3'ü PlayStation 4 Collector's Edition kutusunu açtıktan sonra hemen kurduk ve oynadık. Detaylı incelemesinden önce ilk izlenimlerimizi paylaşıyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 51
 • Emrah @emrah44

  Bu seriyi hiç oynamadığımdan bu tarz bir oyun olduğunu bilmiyordum. Canavarlar üzerindeki güç barları Destiny'yi hatırlattı. 🙂 Oyun başında çıkan canavarların güçleri bana yüksek geldi, yoksa siz kaydı oyun başından yapmadınız mı? Level 5 falan yazıyor üstlerinde gerçi. Eğer baştakiler böyle güçlüyse oyun sonlarındakileri düşünemiyorum. Video için teşekkürler, çok faydalı oldu ama keşke 1 göreve girseydiniz sonlarda. Ben de alma konusunda kararsızdım ama gördüm ki güzel oyun olmuş. Görüldü ki hiçbir açık dünya GTA V değil. 🙂

 • Emrah @emrah44

  Katılıyorum. 200 TL'ye alınan bir oyunun Türkçe olmaması kadar saçma bir şey olamaz.

 • Jrex @jrex

  LP ve Murat Gamsız'ı çok seviyorum ama TW serisi ve yapımcı hakkında bilgim olmasa, 2. oyunu oynamamış olsam şu videodan sonra hayatta almazdım bu oyunu.

 • Emrah @emrah44

  Oyunda diyaloglardaki mimikleri, yüz ifadelerini beğenmedim ben. Bu videodan ve internetteki diğer oynanış videolarından gördüğüm kadarıyla yüze o duyguları iyi verememişler.