Steelseries Siberia v2 Heat Orange

Selamlaaaaarr
İnternet sitelerinde gezerken farkettim ki steelseries in ürünleri hakkında pek fazla inceleme yok ki ben bu kulaklığı almadan öncede pek fazla bilgiye ulaşamamıştım. Bundan dolayı elimde olan ürünler hakkında incelemeler yazmaya karar verdim.

Öncelikle kulaklığı yaklaşık 4-5 aydır kullanıyorum ve bu süre zarfında edindiğim tecrübeleri başlıklar altında yazıcam ama kısa tanıtım olarak; Kulaklık 50mm sürücüsü olan ses kartlı (3.5mm jack çıkışı yok.Sadece usb üzerinden bağlayabiliyorsunuz ki buda ps4-pc de kullanılabiliceğini gösteriyor. Artı usb girişi altın kaplama), üzerinde entegre ses kontrolü ve mic açıp kapama düğmesi bulunan,frost blue yada heat orange rengine sahip orta-üst düzey bir model.

Özellikler
- Kapalı Tip Kulaklık

- Çekip çıkarılabilen mikrofon
- Ateş kırmızısı ışıklandırma
- Kristal berraklığında tiz, bas ve orta sesler
- 50mm driver
- Hafif ve esnek yapı
- Kablo üzerinde entegre ses kontrolü

Kulaklık
- Frekans aralığı: 10 - 28.000 Hz
- Empedans: 32 Ohm
- SPL@1kHz, 1Vrms: 112 dB
- Kablo uzunluğu: 1,0 m + 2,0 m = 3,0 m / 9,84 ft.
- Jack: 3,5 mm
Mikrofon
- Frekans aralığı: 50 - 16.000 Hz
- Pick up pattern: Uni-directional
- Hassasiyet: -38 dB

Ergonomi
Kulaklığı çok uzun süreli kullandığım zamanlar oldu ve terletme-kafa ağrısı gibi şeyler ile karşılaşmadım.Diğer kulaklıklardaki kask içine girmiş hissiyatı vermiyor size.Ağırlık olarak ise hafif sayılabilicek seviyede.

Sağlamlık
Drop test falan yapmadım tabiki ama hunharca kullandığım zamanlarda ve verdiği his bakımından gayet tatmin edici.Zaten kulaklık metal-kaliteli sert plastik malzemelerden oluşuyor.

Ses Kalitesi
Bence bu ikiye ayrılmalı müzik oyun olarak benim kullanım şeklime göre;

Müzik
Müzisyen olduğum için (yarı profesional) ve müzik dinlemeyi seven biri olarak beni gerçekten tatmin etti. Equalizer ayarları yeterli bas ve tiz yoğunluğu verebilicek şekilde ayarlanabiliyor.50mm lik driver ise gerçekten tatminkar ses sunuyor.Ses kartı üzerinde geldiği için iddası olan kristal berraklığındaki sesi sunuyor. Bana bir kulaklığa o kadar para mı verilir diye söylenen arkadaşlarımı ikna edebilicek seviyede bir müzik performansı var. Çok detaylı ve kaliteli ses almanız mümkün.

Oyun
Oyunlarda ise fps türünde bu kulaklık ve ses kartsız modeli için bile için wall hack iftirası alabilirsiniz.7.1 olmamasına rağmen çok geçerli bir ortam sesi yansıtıyor. Adamın-patlamanın yada herhangi bir sesi ne taraftan geldiğini çok rahatlık ile idrak edebilirsiniz.Thirdperson oyunlarda ise gerçekten o atmosfere sokuyor.En son oynadığım oyunlarda (the witcher 3-gta 5) edindiğim tecrübeden çok memnunum. Korku oyunu ise oynamayın....

Ses Seviyesi
Son seste 30 dk dan sonra gerçekten kafa ağrısı oluşuyor. Ses seviyesi herkesi tatmin edebilicek düzeyde. Üzerindeki ses kontrolü ise son seste çok az kıstığınızda sadece müzikten aşırı tiz-bas ve midleri traşlıyor.Sonrasında ise siz kıstıkca yavaş yavaş sesin sadece volumunü azaltıyor.

Son Kullanıcı Yorumu
Kulaklık gerçekten beni tatmin etti ama Türkiye de pahalıya satıldığını düşünüyorum.Ben Makedonya dan 315 liraya denk gelicek bir fiyata aldım.TR de ise 435 lira ile çok pahalı olduğunu düşünüyorum. Onun dışında hem oyunlarda hemde müzik dinlerken yeterli performansa sahip olduğunu düşünüyorum. Beni ciddi anlamda memnun etti. Fiyat konusu yüzünden 9 veriyorum. Merak ettiğiniz yada atladığım birşey olursa yorumda belirtmeyi ihmal etmeyin. İyi günler dilerim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Steelseries KANA

Yaklaşık 3 aydır sahip olduğum sevgili mouse um KANA'yı alırken herhangi bir bilgi bulamadığım için alıcak arkadaşlara rehber olması dileğiyle bir inceleme yazıyım dedim.

Öncelikle KANA modeli nedir?
KANA,Sensei modelinin altı kinzu modellerinin üstünde olup tam ortaya yerleştirilmiş bir optik üründür.2 adet renk(Siyah-Turuncu ve Beyaz-siyah) seçeneği vardır.

Özellikleri
FPS: 3600
IPS: 130
Saniye başına mega piksel: 3.7
İnç başına yineleme: 400 - 3200
Maksimum ivme: 30 G
Sensör data yolu: 16 Bit
Kaldırma mesafesi: ~2mm
Maksimum polling: 1000 Hz

Kendi Deneyim ve Aktarmak İstediğim Bilgiler
Mouse çok sade bir tasarımda ve her iki el için tasarlanmış.Bir ton tuş isteyen arkadaşların pek beğenmiyeceği bir fare.Diğer farelerden farkı ise çok hafif ve nispeten diğer oyuncu farelerine göre daha alçak olması.İlk geldiği zaman 1-2 günlük alışma süreci yaşadım. Alıştıkdan sonra ise diğer fareleri garipser hale geldim doğal olarak.Lol ve Counter Strike oynayan bir kişi olarak en çok dikkatimi çeken şey ise gerçekten istikrarlı bir fare oluşu.Yani yüksek hızlarda bile eliniz alıştıktan sonra götürmek istediğiniz yere gidiyor mouse.Ortadaki bir tuş ise sizin o anda tüm ayarlarınızı değiştirmenizi sağlıyor.Yani o tuş ile bir ayardan diğerine geçebilirsiniz.Fare tekerleğinin oradaki ışık ise 3 kademede ayarlanabiliyor.(Zayıf-orta-yüksek)

Kaplama ve Sağlamlık
Gayet sağlam bir plastik ve kablo kullanılmış.Üstündeki kaplama ise eliniz ne kadar terlese bile elden kayma gibi bir sıkıntı yaşamıyorsunuz.Sert kullanımlarda dahi güzel bir sağlamlık hissi veriyor size mouse.Tek sıkıntı beyaz modelinde (ben beyaz olana sahibim) kir göstermesi ama üstündeki kaplama tutmadığı için bir bez yada kulak pamuğu ile çok rahatça temizliyebilirsiniz..

Kutu ve İçeriği
Sağlam güzel ve şık bir kutuda geliyor.İçeriğinde ise sadece 1-2 döküman ve mouse çıkıyor. Açtıkdan sonra sitesinden steelseries engine i inidirip kolayca kurulum yapabilirsiniz.

Fiyat
Gelelim fiyatına.Ben bir indirimden yararlanıp 128 liraya almıştım.Şu anda gördüğüm fiyatlar ise 160 ila 200 tl arasında değişiyor. 160 gibi bir rakama bulursanız almanızı tavsiye ederim.
Birde bu fiyat civarındaki çoğu mouse u deneyip seçimimi yaptım. Daha yüksek bir fiyat verebilirseniz razer modellerine veya sensei modeline de bakabilirsiniz.

Bugüne kadar sadece 2 tane(a4tech x7-Logitech g300) oyuncu mouse u kullandım. Alışmak için 1-2 gün ayırdıkdan sonra kullandığım ve kullanmakta olduğum en güzel fare bana göre kana.Parasını hakkeden bir fare.

Herhangi bir soruda mesaj atabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap