Omak Greenleaves Mıknatıslı Kapı Sinekliği

Balkon kapısına bundan aldım, çok memnun kaldım. İhtiyacı olanlara öneririm.

Özellikleri

8 adet mıknatısı var. Mıknatısları beklediğimden güzel çalışıyor. En ucuz ürünlerden biri ama diğerleri bunun çakması gibi yapıldığı için tam bir fiyat/performans ürünü. Diğerlerinde çift taraflı bant var bunda tülü kavrayan cırt bant var. Malzemesi ise bildiğiniz ince gözenekli naylon bir tül fakat sivrisineklerin bile geçemediği gözenekleri mevcut.

Kurulum

Kurulumu talimatlara uyarsanız gayet basit ve pratik. Önce kapı pervazınızı temizliyorsunuz. Sonra kutudan çıkan 5.6 metrelik cırt bantı koruyucu yapışkanından ayırıp yavaşça pervaza yapıştırıyorsunuz. Yamuk olmamasına dikkat edin, yamuk olduğunda fazla ilerlemeden çıkarıp düz şekilde yapıştırmaya devam edin.

Tülün alt ve üst kısım ayrımı var. Üstte bir karış boşluk olan taraf üst taraf, mıknatıs olan taraf en altı olacak. Tülün önce üst tarafını yapıştırarak başlamanızı öneririm. Tülü yapıştırırken elinizle üstünden geçerek iyice yapışmasını sağlamalısınız. Biraz kenarlardan ve alttan bol kalması gerekiyor, büyük kapılara alıp kapanmıyor diye şikayet edenler olmuş, kapı ölçünüz 10'ar santim küçük olmalı (110x200 veya altında olmalı).

Kapınıza fazla gelen kısmını montajdan sonra makas ile kesebilirsiniz. Ben kesmek yerine artan bantla yanlara yapıştırmayı tercih ettim. Amazon yurtdışından 24 mıknatıslı, fiberglass versiyonlarını da satıyor 200–300 liraya. Paraya kıyıp onları da deneyebilirsiniz.

Ayrıca markanın yayınladığı kurulum videosu oldukça fayda sağladı. İzlemenizi tavsiye ederim: Youtube Videosu
Kutu arkasında da talimatlar yazıyor, kurulumdan önce okursunuz:

Eksileri

  • Renk seçeneği yok
  • Tülün mıknatısla birleşme kısmı yeterince kaliteli değil. Ek bir dikiş yapılabilirdi.
  • Elinizde tepsi gibi bir şey tutarken geçmeye çalışırsanız köşelere yük biniyor. Mümkün olduğunca iki elinizle aralayıp açıp kapatın.
  • Montajı yaptıktan sonra tülü tamamen aralayamıyorsunuz çünkü kenarda sabitleyecek bir parçası yok. Daima kapalı duracak ve yalnızca geçerken açılacak şekilde tasarlanmış.
  • Kedi, köpek gibi evcil hayvanlarınız geçebilir gibi reklam yapılıyor fakat düzgün montajladıysanız elinizle aralamadan açılması pek mümkün değil. Yani kedinin köpeğin mıknatısların açılacağını anlayıp tülden geçmesi mümkün değil. Öğretebilirseniz geçirebilirsiniz.

 

2022 Eylül başı itibariyle fiyatı 50 TL'dir: Amazon Linki

BeğenFavori PaylaşYorum yap