Yurt dışı siparişleri için ARAMEX açıklamaları

Yurt dışı özellikle Çin'den yaptığımız siparişlerde acaba gümrüğe mi takıldı şüphesi olanlar için birkaç mesaj açıklaması ekliyorum.

Record created. : Ürününüz kargo firmasına teslim edildi
Received at Operations Facility : Kargonuz havaalanına indi.
Departed Operations facility – In Transit : Havaalanından kargonuz havalandı
Held in Customs - Awaiting Customer Instructions : Kargonuz gümrüğe takıldı. Kargonuz yasaklı ürünlerden değilse KDV ücretini ödeyip gümrüğü aşabilirsiniz. Sizi aramalarını beklemeden, siz kargo firmasını arayıp işlemleri hızlandırabilirsiniz. KDV ücretini ödediğinize dair dekont ve ürünün faturasını firmaya yolladıktan sonra gümrüğü aşmanız için bir sorun kalmıyor.

Shipment on Hold : Kargonuz gümrüğe takıldı. Kargonuz yasaklı ürünlerden değilse KDV ücretini ödeyip gümrüğü aşabilirsiniz. Sizi aramalarını beklemeden, siz kargo firmasını arayıp işlemleri hızlandırabilirsiniz. KDV ücretini ödediğinize dair dekont ve ürünün faturasını firmaya yolladıktan sonra gümrüğü aşmanız için bir sorun kalmıyor.
Shipment Forwarded to Beyond/Remote Area Sorting Location : Kargonuz gümrüğü geçti :), bulunduğunuz ile doğru yönlendirme yapıldı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Cihangir @chngr

  Ürünün faturası derken? Elimize direk fatura gelmiuor gelse bile kargoyla beraber geliyor

 • Cihangir @chngr

  Gearbest , banggood dan alışveriş nasıl paypal gitti için hiç alışveriş yapmadım. Amazona alışmışım. yok fiyatına şunu yaz bunu yaz yok gümrüğe takılır mı takilmazmi kargo gelir mi vs gibi düşünceler beni endişelendiriyor.

 • y4vuzlost @y4vuzlost

  Dün gearbestten aldığım Cube mix plus Windows tabletim geldi aramex ile. Zaten bunun üzerine yazdım bu yazıyı. Gearbestten daha önce de siparişlerim oldu hiç sorun yaşamadım. Bu arada kamuoyunda yanlış bir anlama var. Gümrüğe takılmak felaket değil. Takıldığında zaten Türkiye'de hep ödediğimiz KDV yine ödeyip ürünü alabiliyorsunuz. Yeterki yasaklı ürün olmasın

 • cingibi @cingibi

  bu seçeneklerden hangisi seçince aramex oluyor acaba

 • yuvenutu @yuvenutu

  Bir kaç kez Gearbest' ten aldığım ürünler Aramex ile geldi. Yaklaşık 15 günde geliyorlar. Bir de PTT'nin aksine Türkiye dağıtımını yurtiçi kargo yapıyor.

  • cingibi @cingibi

   kargo seçeneklerinden hangisini seçiyorsunuz acaba ücretli kargolarda dhl yazıyor hep

  • yuvenutu @yuvenutu

   @cingibi Sanırım o ürünlere göre değişkenlik gösteriyor. Bir siparişte 6 ürün almıştım ve boyutları büyüktü ve 80 dolar tutmuştu. Bu yüzden seçenekler arasında aramex priority mail çıkmıştı. 5 dolar kargo ücreti ödemiştim.
   Düzeltme: Daha önceden almış olduğum ürünleri bir sepet yapıp kargoları kontrol ettim. Aralarında aramex görünmüyor.

 • Kılüyeler @aseton

  Yanlış. Record created: gönderici kargonun kendisinden alım talebini yaptı. Received at operations facility: gönderim için sıralanmak üzere depoya geldi.

  • y4vuzlost @y4vuzlost

   bir yanlışlık yok, kargo firması kargoyu teslim almadan kayıt açmaz. Received at Operations Facility: ise açıklamada kısası yazdığı üzere "Kargonuz havaalanına indi" yani havaalanındaki depoya geldi "Departed Operations facility" olduğunda ise depodan uçağa yüklenip havaalanını terk edecek. Çin in yüzölçümü çok büyük olduğundan kendi iç bölgelerindeki ulaşımlar dahi havayoluyla yapılıyor. Yani açıklamadaki havaalanı ifadesi bizim istanbul havaalanı değil...

  • Kılüyeler @aseton

   @y4vuzlost kargoyu teslim almadan açıyorlar, online kargo gönderme talebi yaptığında adına kayıt açılır, "dumb" diye tabir edilen takip numarası o anda oluşur. ürün teslim alınmak üzere araç alım talebi yapılır. kargo sistemleri uygulaması elimden geçiyor. Operations facility ise kargonun uçağa bindirilmeden önce sıralandığı merkezdir. %100 eminim ki sistem elimden geçti/geçiyor (DHL).

 • Zydn07 @zydn07

  Hocam ürünüm gümrüğe takıldı. Belgeleri yollamişlar. Hangi belgede gümrük vergisi yaziyor acaba? 3 tane belge yollamişlar e-posta ile.

Bu ürünle ilgili tüm incelemeler