Xiaomi 10400 mAh Powerbank

Baştan not: Tam bir inceleme değildir. Göze çarpmayan faydalarından bahsetmeye çalıştım.

Ürünü aldım, birkaç gündür kullanıyorum. Baştan kızmıştım kendime, ihtiyacım olmayan şeyi neden aldım gene diye. Ama ürünü kullanmaya başladıkça ufak ufak pek çok güzel pratiklik kazandırdığını fark ettim. Şimdilik fark edebildiklerimi yazıyorum.

1- Evde telefonu bundan şarj etmek daha pratik. Odadan odaya geçerken telefonu fişe tak-sök yaparak pilin anasını ağlatmak zorunda kalmıyorum.

2- Eve arkadaş geldiğinde, yani genel olarak evde aynı anda iki şarj ihtiyacı doğduğunda biri fişten öbürü cihazdan şarj olabiliyor. Yani ilave (hatta yedek) şarj cihazı.

3- Dışarıya çıkmam gerekiyor ve şarjım az. Hemen çantamda (el-sırt, farketmez) cihaza telefonu bağlıyorum. Hem yoluma gidiyorum, hem telefonumu şarj ediyorum.

4- Sadece telefon değil, tableti de şarj edebiliyor. Yeter ki micro usb girişli bir aygıt olsun, hemen şarj etmeye başlıyor. Tablet şarjı söz konusu olunca 10400 kapasite işe yarıyor.

5- Dağda, bayırda kullanımı olacağını zaten hepiniz hesaplıyorsunuz. Ama şehrin göbeğinde de elektrik prizi olmayan ortamlarda en hızlı şarj yöntemi. Usb yuvaları ve çakmaklar telefonları yavaş doldurur. Bu cihaz ise prizden şarj hızında telefonun pilini doldurabiliyor ve zamandan kazanıyoruz.

Ayrıca cihaz kendisi de kapasitesine oranla yavaş dolmuyor. 2 amper Samsung şarj aletim yaklaşık 5 saatte cihazı şarj ediyor. Tek diyeceğim şudur ki taşınabilirlik daha önemli diyenler 10400 yerine 5200 düşünsünler. Ben de 5200 alsaydım daha iyi olurdu dedim kaç sefer.

Sonuç: Doğrudan ihtiyaç duymasanız bile hayatı kolaylaştıran ve pratikleştiren bir ürün.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler