PlayStation Classic İncelemesi

Öncelikle en sevdiğim konsolun PlayStation 1 olması incelemede büyük etkiye sahiptir.

Sony konsolu duyurduğunda beri bekliyorum. Benim için en önemli oyun olan Crash Bandicoot un olmaması benim için en büyük eksi. İçindeki oyunlar başlıca şöyle(Destruction Derby , Grand Theft Auto , Metal Gear Solid , Rayman , Tekken 3 , Final Fantasy VII) önemli olduklarını düşündüklerim. Oyunların büyük title lar oldukları kabul ediyorum ama Crash gibi bir maskotun olmaması bu cihazla anıları olan ben dahil birçok insanın beklentisini  çok düşürdü. Oyunlar ile alakalı söyleyebileceğim sözler bu kadar.

Gelelim konsolu genel yapısına. %40 daha küçük bir minyatür kendisi 1 Hdmi girişi, 2 tane Controller için Usb , 1 tane güç için Micro Usb . Power ve Reset çalışmakla beraber Open tuşu fiziksel olarak basılsa da  kapak açılmadığı için herhangi bir karşılığı yok .

Şimdi gelelim belkide konsolu en üzücü tarafına. FİYAT! Yurt dışında 100 Dolar, Türkiye de 799 TL. Kişisel olarak ilk duyduğumda şok oldum . Şu anki kurla çevirdiğin zaman 530 TL. Vergilerle 800 TL olur mu ? Olmamalı bence bu fiyat insanları salak yerine koymak değil midir? Nostalji damarınız çok tuttuysa 80-100 TL arasına bir PS1 , bir tanede 80 TL ye kaliteli bir Av to Hdmi dönüştürücü. En fazla 180 TL ye bu işi çözersiniz ve eskileri çok daha iyi yad edersiniz . Bu konsolu neden alırsın kardeşim sorusunun tek mantıklı cevabı ''param var kardeşim ve koleksiyon ürünlerini seviyorum'' dur bu cevaba bir şey diyemem ama sırf nostalji için bu ürünü hiç tavsiye etmem.

İncelemem bu kadardı büyük bir Amatörlük ile yazdım bu yazıyı çok öldürmezseniz sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler