Plants vs Zombies Garden Warfare

Oyun öncelikle Xbox ailesi için özel olarak çıktı ve her zamanki gibi ona özel kalacağı söylense de bir kaç ay sonra Pc ve PS platformlarına da duyuruldu ve geldi, Bu yazıda Ps4 versiyonundan edindiğim izlenimleri aktaracağım.

Oyun Ps4 platformunda 1080p ve 60 fps oranını kolaylıkla yakalamış, Battlefield 4'ün Frostbite 3 motorunu kullanan oyun bu motorun hakkını veriyor mu derseniz maalesef verdiğini düşünmüyorum çünkü etrafta yıkılan bir şey görmedim buna karşın grafikler tok karakterler baya ayrıntılı.

Oyun modları:
Oyunda bir çok mod bulunuyor, en başta bahçe savunması var, sürekli dalgalar halinde gelen botlara karşı tek başınıza veya en çok dört arkadaşınızla savunma yapıyorsunuz, bu modu arkadaşlarınızla oynadığınızda baya eğlenceli oluyor. 10 düşman dalgası ve sonda bir adet kaçış organizasyonundan sağ çıkarsanız oyun bitiyor.
- Ölüm maçı modu; Bu mod klasik ölüm maçı zombi veya bitki olup birbirinize kıyıyorsunuz.
- Savunma modu; Bu mod en başta söylediğim mod gibi ama biraz farklı bu modda bahçeyi savunan da, saldıran da gerçek oyuncular, savunma durumuna göre harita sürekli genişliyor, finalde de her haritada değişen şekilde bir son mevcut.
- Splitscreen modu: Bu mod iki joypad ile arkadaşınızla bölünmüş ekranda savunma yapacağınız güzel bir mod.
Tüm bunlarla beraber toplamda 9 adet mod bulunuyor. Artı BF4 ten hatırladığımız Commander mode un bir benzeri de boss mod adında oyunda yer alıyor.

Pack olayı:
Bu olay Fifa Ultime Team modundan hatırlayacağınız üzere paket açma olayı ile neredeyse birebir aynı. Oyunu oynadıkça conis kazanıyorsunuz bu coinsler ile çeşitli paketler açıyorsunuz, bu paketlerin içinden çeşitli karakterler ve silahlar v.b oyun içeriği çıkıyor. bu kısım oyunun oyunun ömrünü neredeyse üç dört kat arttırmış çünkü, paketlerden çıkan şeyler oyuna direk etki ediyor, çıkan yeni karakterler daha güçlü olabiliyor. Bu paketleri şimdilik oyun içi satın alma yani mikro ödeme ile alamıyoruz yalnızca oyunda kazandığımız sanal para ile alabiliyoruz.

Oyunda maalesef az sayıda harita saymadım ama sanırım 5 - 6 adet var fakat bu haritalar gerçekten çok büyük, yani tek bir haritadan 4- 5 adet normal ölçüde harita çıkar. Ücretsiz bir genişleme paketi geleceğine dair söylentiler var ama şimdilik beklemedeyiz.

İlk başlarda karışık gibi görünse de ve çocuklara yönelik bir oyunmuş gibi görünse de kısa sürede adapte olup çok eğleniyorsunuz, hatta son yıllarda bundan daha eğlenceli bir multiplayer yapım olduğunu da sanmıyorum çünkü sırf karakterler kendi başına çok ilginç
modellenmiş ve animasyonları da harika, tüm karakterlerin kendine özel sınıfı ve güçleri var, Team Fortress oyundaki sınıflar gibi sınıflara sahipsiniz ve bunlara sınırsız kişileştirme yapabiliyorsunuz ve kombinasyonların sınırı yok aynı karakteri başkasında görme ihtimaliniz azalıyor.

Türkiye PSN de 119 tl olan oyun, Amerikan Psn de ise 39 dolar gibi bir fiyatttan satılıyor, tek kişilik bir senaryo moduna sahip olmamasından mütevellit bu fiyat normal olarak görüyorum, TitanFall ın senaryosu olmamasına rağmen 59 dolara satıldığını düşünürsek 39 dolar bu oyun için kâfi. Oyun sizi gerçekten eğlendiriyor, saatlerin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. BF 4 ten sıkıldıysanız ve farklı bir tat arıyorsanız üçüncü bakış açısından oynanan Plants vs Zombies Garden Warfare sizi uzun süre başından kaldırmayacaktır.

Ses: 8/10
Grafik: 8/10
Eğlence : 10/10

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler