Nintendo Switch (Uzun Kullanım Testi)

Öncelikle ülkemizde oyun oynayanlara çocuk muamelesi çekilmesi ve birde oynadığınız oyunlar Nintendo oyunları ise muamele acayip. En başta konsolun portatifliği acayip sokakta controller la oyna,sokakta elinde oyna,sokakta arkadaşınla iki kişi oyna sana böyle bir esneklik sunması zaten çok iyi. Ama portatifliğin önüne köstek olan en büyük faktör pil faktörü AAA oyunlarda 3 saat maksimum 3,5 saat idare ediyor ama indie oyunlar da 5 saate uzatabiliyorum ben .

Oyunlar acayip keyifli zaten Nintendo'nun zaten kafa oyunları hiçbir zaman kötü olmamıştır . Zelda,Mario,Pokemon ve benim için Bomberman bayağı iyi oyunlar . İndie oyun olarak Nintendo Switch bir cennet hem zaten pil de yemiyorlar sokakta acayip keyifli bir şekilde oynanabiliyor . Şuana kadar Exclusive oyunlar gayet iyi gitti ama bundan sonra çıkacak olanların iyi olacağına pek emin olamıyorum çünkü yeni zelda duyuruldu Breat Of The Wild ile aynı assets'leri kullanması bile benim içi falso çümkü şuana kadar nintendo zelda oyunların da sistemi hep baştan aşşağı yaparlar ama bu oyunun aynı olacak olması beni biraz korkutmadı değil. Online tarafta Splatoon acayip keyifli bir oyun ve fena derecede sarıyor gayet güzel .

Donanımsal olarak Switch in çok büyük falsoları var Dock bir kere çok kalitesiz ekran filmi takmazsanız zamanla ekranı çizeceğiniz garanti hiçbir şekilde yumuşak bir yüzey yok . Benim gibi takıntılı kişiler için yazıyorum kulaklık girişi üstte o giriş yüzünden kafayı yiyorum arkadan kablonun yamuk bir şekilde sarkması bana hep kablo kırılacakmış hissiyatını veriyor . Joy-Con'lar daki drive sorunu 2 senede bana daha hiç uğramadı inşallah da uğramaz çünkü donanım Türkiye de çok pahalı . Oyunların fiyatına ve bulunmasına gelirsek . Fiyatlar pahalı çok konuşulacak bir şey yok ama ikinci el yalanma'mış bir katuş bulabilirseniz alın bozuk olma ihitimali de çok yok kartuş zaten . CD Media Türkiye'ye geldikten sonra zaten donanım sıkıntımız da çözülmüş oldu ama ucuz da satmıyorlar zaten konsollar'dan lüks tüketim vergisi de alıyorlar ülkede fiyat iyice uçuyor. E Shop çok düz kesinlike bir Playstatıon Store kadar değil hatta yanına yaklaşamaz . CD Media Türkiye'ye gelmiş olsada Nintendo için Türk Store falan yok hatta uzun süredir yok ama neyseki bölge konularında Sony ve Microsoft kadar sert değiller . Oyun oynamayı seven herkeze tavsiye ederim ama bir Playstatıon sahibi değilseniz yine gidin ilk başta onu alın paranız varsa sonra Switch'e gidebilirsiniz benim şahsi fikrim . Fiyat ben amazondan almıştım geçen hafta baktığımda amazondan 2100 TL gibi bir fiyata geliyor Teknosa falan gibi teknoloji marketlerde 3000 TL gibi cep yakan fiyatlar var Pek Tavsiye etmem. Arkadaşlar yazım hatalarımdan dolayı kusura bakmayın acemilik biraz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler