Lenovo IdeaPad Z50-70

 

Merhaba arkadaşlar;

Lenovo z50-70 hakkında kullanım tecrübelerimi yazıyorum;

İntel Core i5 4210u 1.7-2.6 Ghz İşlemci

Geforce 840 m 2Gb Ekran Kartı

1TB Hdd 5400 rpm

1920*1080 Ekran Çözünürlüğü

2 adet usb 2.0 ,1 adet usb 3.0 portu

8 Gb Ram

İlk olarak cihazı  üniversiteye başlayan kardeşime günlük işlerini halletsin diye almıştım ram, hdd , işlemci günlük işleri için yeterli olur diye düşünmüştüm 2014’te ekim de 1800 tl’ye almıştım vatandan, kendi bilgisayarım  serviste olduğu için birkaç haftadır bu bilgisayarı kullanıyorum.

Cihaz dış görünüş olarak güzel, komple plastik ve ince yapılı bir cihaz ,dış kapak ve tuş takımının olduğu kısımlar da fırçalanmış görünümlü gri  plastik ,alt tarafında ise siyah plastik kullanılmış dokunma hissi güzel, upgrade için cihazın alt kısmını açmak gayet kolay 3 adet vidayı sökmek yetiyor.

Lcd panel ve çerçevesi arası hiç sağlam değil sanki sonradan yan sanayi parça takılmış gibi hiç güven vermiyor, parmağınızla çektiğiniz de lcd panel ve çerçeve arası bayağı açılıyor.

Fan çıkışları solda o yüzden çalışırken rahatsızlık vermiyor, genel kullanımda(film,internet,ofis programları v.s) fanlar yavaş çalışıyor ,cihaz çok fazla ısınmıyor ve fan sesi rahatsızlık vermiyor

Sol taraf ta iki adet usb portu var ve bunlar birbirine çok yakın kalın bir usb taktığınızda diğeri usb’yi takmak zorlaşıyor, hafif çapraz takmak gerekiyor kullanabilmek için, aralarında biraz daha mesafe olması gerekirdi.

Pil süresi çok iyi değil %50 parlaklıkta günlük kullanımda ortalama 3 saat civarı gidiyor.

Lcd ekran ise cihazın en kötü yönü tam anlamıyla beş para etmez bir tn panel kullanılmış, renkler soluk gözüküyor, ekran parlaklığı aydınlık ortamda yetersiz kalıyor, görüş açısı ise çok daha kötü direkt 90 derece açıyla bakmak gerekiyor düzgün bir görüntü için ekranın açısı biraz bozulduğu anda bütün renkler birbirine giriyor.

Ses konusunda ise Dolby Digital falan var ses yükseliği iyi basslar yetersiz geldi ancak iş görüyor bu haliyle de ,klavye ve touchpad’İ ise kendi kullandığım asus’tan daha iyi değil ,touchpad’ in hassaslığı yetersiz geldi gesture hareketlerini kullanırken özellikle, capslock ve numlock üzerinde led ışık var bence çok kullanışlı bir özellik olmuş.

Bunlar haricinde cihazın oyun performansı nasıl derseniz çok fazla oyun oynayan biri değilim, kendi oynadığım cc generals ve kardeşimim oynadığı mount and blade’i akıcı oynatıyor ,aşırı bir ısınma durumu söz konusu olmuyor  ancak üniteler fazla olduğu zaman hafiften kasmalar başlıyor .

Özet:Tn panel bu kadar kötü olmasa günlük kullanım için gayet yeterli derdim ancak şu haliyle kendim kullanmak için almazdım ya da alacak olanında haricen bir monitöre bağlayıp kullanmasını öneririm.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler