JBL T205 Kulakiçi Kulaklık İncelemesi

https://youtu.be/O02mJji7KaM

Merhaba Arkadaşlar, bugün sizlere, bundan 2 hafta önce videosunu da çekmiş olduğum JBL T205'i inceleyeceğim. Video'da yüzeysel anlatabildiğim için bu yazıda daha ayrıntılı olarak sizlere anlatacağım. Bu arada Youtube kanalımda yıllar önce incelediğim Philips TX2'de mevcuttur.

İlk önce bu kulaklığı Samsung ehs61 diye geçen silikonsuz, düz bir yapıda olan video ve dışarıda müzik dinlemek için kullandığım kulaklığın 3 yıl sonra bozulmasından sonra, bir sonraki kulaklığımı internetten değil de mağazaya girerek almak istedim. Mediamarkt'ta 199tl vererek biraz pahalıya almış olsam da kulaklık bana hayal kırıklığı yaşatmadı.

Kulaklığın Özellikleri:

32Ohm Empedans 

20-20.000Hz Ses Frekans Aralığı 

100dB SPL/1mw

Jak Girişi 3.5mm

Kablo Uzunluğu 1.18m

Sürücü Çapı 12.5mm  

Kulaklık benim kulaklarıma rahat oturdu. Sallanma, yürüme, eğilme ve koşma gibi aktivitelerimde hiçbir kucağımdan çıkma ve oynama gibi bir sorunla karşılaşmadım. Sanırım çoğu kişide kulaklık böyle rahat durabilir diye düşünüyorum.

Bu kulaklığın Bluetooth versiyonu da var ama ben tercih etmedim. Renk olarak; Siyah, Beyaz-Rose Gold, Beyaz-Silver, Beyaz-Gold renkleri var, ben Gold olanını tercih ettim. Kutusunda ve JBL'in pazarlamasına göre Pure Bass diyor şunu belirteyim Pure Bass özelliği gerçekten de özellikle pop-rnb-tekno-house gibi türlerde doğal Bass'ları duyabiliyorsunuz ama fazla bir bass beklemeyin.

Mikrofonu da var, genel olarak mikrofon sesi net ve tek tuş ile müzikler arası geçiş yapıyoruz.

Kulaklığın en iyi olduğu nokta Bass'lar ve Mid'ler özellikle de Mid'ler yani vokal seslerde gayet canlı ve doygun sesler elde edebiliyorsunuz. Tizler ise normal seviyede özellikle genel anlamdaki seslerde bir canlılık var özellikle de vokallerde bu durum çok hoşuma gitti. Silikonsuz kulaklık olarak Ehs61 ve EarPods'u geçerek en iyi kulaklık olmuş. Ben hem video hem müzik kulaklığı olarak kullanıyorum gayet de memnun kaldım.

Son olarak pahalıya almış olsam da memnun kaldığımı söyleyebilirim elbette süper ses detayları olan bir kulaklık değil o yüzden artılar ve eksiler olarak özetledim.

Artılar: Doğal Basslar ve Doygun, Canlı Mid'ler, Silikonlu kulaklıklara göre çok rahat bir kulaklık, Şık bir taşıma kılıfı ile geldi ve kulaklığın genel tasarımı oldukça şık.

Müzik dinlerken ses akustiği ve tizler normal seviyede.

Eksiler: Ses yalıtımı düşük, Yüksek seslerde Midler rahatsız edebiliyor.

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler