HP Victus Gaming 15-fa1008nt Laptop İncelemesi

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlerle 13. nesil bir i5 işlemci ve RTX 3050 ekran kartına sahip HP Victus marka bir laptopa yaptığım incelememi paylaşacağım.

HP Victus Gaming 15-fa1008nt, oyuncular ve güçlü performans arayanlar için tasarlanmış orta segment bir dizüstü bilgisayardır. Bu incelemede, laptopun özelliklerini ve performansını ele alacağız.

Şık ve Agresif Tasarım ve Plastik Kasa:
HP Victus Gaming 15-fa1008nt, şık ve modern bir tasarıma sahip bir kasaya sahiptir. Koyu gri renge sahipi kasa, oyuncu laptoplarına özgü agresif bir görünüm sunmakta. Kasa malzeme olarak plastik kullanılması cihazın ağırlığı konusunda büyük bir avantaj sağlıyor. Bilgisayarımızda bulunan klavyemiz aynı kasamız gibi plastik malzemeden üretilmiş. Bilgisayarın klavyesinde led aydınlatma olarak sadece beyaz renk bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Büyük ve Görsel Zevk Veren Bir Ekran:
Cihazımızın 15.6 inç boyutundaki ekranı Full HD, 144 Hz, IPS bir ekrana sahip. Ekranımızın sahip olduğu özellikler size canlı renkler ve net görüntü kalitesi vaad etmekte. Geniş bir ekran, size hem güzel oyun deneyimini verirken, aynı zamanda da işlerinizi yaparken size büyük bir kolaylık sağlamakta.

 

İnte i5 ve RTX 3050’nin Sunduğu Oyun-İş Performansı:
HP Victus Gaming 15-fa1008nt, güçlü Nvdia RTX 3050 ekran kartı ve güçlü İntel Core İ5 13500H işlemcisi sayesinde size hem oyunlarınızda hem de işlerinizde kullandığınız programlarınızda yüksek performans sunar.

 

 

M2.0 Depolama ve RAM:
Laptop, hızlı ama yüksek bir depolama alanı sunmayan 512 GB’lik M2.0 bir SSD’ye sahiptir. M2.0 SSD sayesinde, cihazımızda yapacağımız dosya transferleri, program ve oyun indirmeleri, çalıştırma gibi işlemleri yüksek hızlarda yapabilmekte. Cihazımızın sahip olduğu 16 GB DDR4 RAM ise bilgisayarınızı kullanırken çoklu görevleri rahatlıkla yerine getirecektir.

 

 

 

 

HP Victus'un Oyun Performansı:
HP Victus Gaming 15-fa1008nt, Ekran kartı ve işlemcisi sayesinde oyun performansıyla öne çıkan bir modeldir. Bİlgisayar oyunu denince akla gelen RDR2, Call Of Duty Modern Warfare 2, Valorant Assassin’s Creed vb. oyunları akıcı bir şekilde oynayabilirsiniz. Elbette bu oyunları oynarken cihazımızın ısınmasını önleyecek soğutma sistemi, aşırı ısınmayı etkili bir şekilde çalışarak bilgisayarımızın stabil bir şekilde çalışmasına yardımcı olacak.

 

 

 

Bağlantı Noktaları Ve Wifi:
Laptop, kullanıcılara geniş bir bağlantı yelpazesi sunmakta. 1 adet USB Type-C, 2 adet USB 3.0, 1 adet HDMI 2.1, Ethernet girişi ve 3.5mm ses jakı girişine sahipken bunlara ek olarak 1 adet de SD kart okuyucusuna sahip olan cihazımız, SD kartınızda sakladığınız verilerinizi bilgisayara aktarmanızı ya da bilgisayarınızdan SD kartınıza veri aktarmanızda kolaylık sağlıyor. Aynı zamanda cihazımızda bulunan Wifi 6 sayesinde sanki internetinize kabloyla bağlıymışsınız gibi kablosuzluğun özgürlüğünü yaşıyorsunuz.

 

 

 

 

Victus'un Pil Ömrü:
HP Victus Gaming 15-fa1008nt, güçlü performansına rağmen azimi sürede 8 saat 30 dakika çalışma süresine sahip olarak size tatmin edici bir pil ömrü sunmakta. Normal ofis çalışmaları veya tarayıcınız da gezinirken,cihazımız tek şarjla uzun süre dayanabilmekte. Ancak yüksek performans gerektiren oyunları oynarken, pil ömrümüz her laptopda olduğu gibi elbette kısalacaktır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Faruk @faruk

    Çok teşekkürler. Araştırdığım bir ürün ile ilgili güzel bir inceleme yapmışsınız. Arada geçen zamanda uzun kullanım deneyimi olarak sizi memnun etmeyen bir özelliği oldu mu?

Bu ürünle ilgili tüm incelemeler