Garmin Instinct akıllı saat

Yaklaşık 1 aydır kullandığım için artık daha sağlıklı ilk inceleme yapabilirim sanırım. Öncesinde mi band 2 ve 3 kullandım ama artık bileklikten ziyade akıllı saat kullanmak istedim ve araştırmalara baktım. İphone kullandığımdan dolayı iwatch cezbediyordu ama fiyatı yüksek kalıyordu. Huawie gt2 de daha uygun ve pil ömrü uzun olduğu için daha çok cezbediyordu ama çıt kırıldım yapısı beni g-shock lara araştırmaya itti. O dünyaya girincede çıkmak zor g-shocklar resmen manyaklıkmış alan bir daha alıyor, aynı modelin farklı renklerini alıyor. Tabi bunlarda yeteri kadar akıllı değiller ama sağlamlıkları ve görünüşleri beni cezbediyordu. GG-1000 son ana kadar araştırdığım bir modeldi ki Garmin iin bu saatine denk geldim. Benim araştırma yaparken isteklerim, ihtiyaçlarım değişti. Başta adım saysın gps i olsun, yüzerken kulaç takip etsin derken, sağlamlık, görünüş de seçim kriterlerimin arasına girdi. Garmin Instinct te hepsini buldum. Araştırdıkça da çok daha fazlası olduğunu gördüm.

Kısa kısa öne çıkan özellikleri olarak

-ilk olarak şarjı 2 hafta gidiyor. İlk haftalarda test için normal kullanımda 17 gün dayandı ve uyarı vermeye başladı. Fakat sık gps kullanımında bu sayı azalacaktır. En kısık parlaklıkta kullandım ama güneş altında da çok zifiri karanlık olmayan ortamlarda da ışını aydınlatmadan okunabiliyor.

-akıllı saat, yani bildirim, gelen arama görme reddetme ve cevaplama, şarkıları kontrol etme, hava durumunu gösterme(saatlik ve haftalık), hatırlatıcılar, bildirimler…

-adım sayar saçma çalışmıyor, tutarlı. Ayrıca adım kalibrasyon ayarı yapılıyor yani bildiğiniz bir mesafede kaç adım atarsanız o bilgileri girip mesafeyi size göre sayıyor artık.

-sürekli olarak nabız ölçüyor, istenirse pil ömrünü arttırmak adına kapatılabilir ben hiç kapatmadım.

-gps için telefona ihtiyaç duymuyor, direk uyduya bağlaniyor hatta hangi uyduya bağlanmak istediğinizi seçebiliyorsunuz.

-ana ekranda kişiselleştirme yapabiliyorsunuz, farklı modları var ama modların içinde de kişiselleştirmeye gidebiliyorsunuz.

-barometre, pusula, altimetre, termometre (hayır telefondan almıyor saatin kendisinde var bu sensorler)

-yogadan, fitness a, kayakingden, ağırlık antremanına, yüzmeden, paraşütle atlamaya kadar envai çeşit spor modu var. (mesela elinize dumbell aldınız başladınız kaldırmaya, her harekette algılayıp sayıyor ve curl yapıyorsun diyor, yada bench de bar kaldırıyorsunuz, her hareketinizde sayıp bench yapıyorsun diyor..muhteşem)

-rota çizebiliyorsunuz. Mesela gps den konumu o anda kaydedip bir miktar uzaklaştıktan sonra size kaydettiğiniz konuma direktifler veriyor. Buna ek olarak alan ölçümü de yapabiliyor

-dokunmatiği yok, tuşlar ile menülerde geziyorsunuz…

-malzeme kalitesi güzel, plastik kasası var, çelik kasalara göre bir miktar ucuz hissi verse de plastiği kaliteli. Ayrıca kayışı çok rahat.

-telefon uygulaması ilede daha birçok ayarı yapabiliyorsunuz. ayrıca hazır spor modlarından size profesyonel antreman programları sunuyor ve bu programlar saat ile tam uyumlu yonergeler içeriyor. ek olarak strava uygulaması ile uyumlu çalışıyor.

-insight ile yaptıgınız aktiviter ile ilgili dünyadaki diger garmin kullanıcıları ile sıralama görebiliyorsunuz

Ben trendyoldan 2150TL ye almıştım. Bir miktar arttırmışlar fiyatını.

İlerde uzun kullanım incelemesi de yapmak istiyorum ama en az bir sene geçmesi lazım.

inceleme: https://www.wareable.com/garmin/garmin-instinct-review-6827

#garmin #instinct #akıllısaat #smartwatch

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler