Gamepower Magnus V2 Kulaklık

Ürünü anlatmadan önce biraz ne amaçla aldığımdan bahsedeyim, oyunları ps4'te oynayan biriyim bu yüzden online oyunlarda kullanabileceğim ve hoparlör kullanmak istemediğim zamanlarda oyunları oynamak için kulaklık almak istedim.
Ps4 kullandığım için direk gamepad'deki 3.5m jack girişine takılabilen bir kulaklık olması lazımdı bu yüzden hem aynı markanın hem başka markaların usb bağlantı sağlayan modellerini elemek zorunda kaldım. Çok yüksek beklentim olmadığı için ve online oyunlarda ileri düzey rekabetçi oynamadığım için düşük bütçeli bir şey almak istedim ve en son Gamepower Magnus V2'yi seçtim.

 

Ürünü Hepsiburada'dan 104 liraya aldım 2 günde kargoyla geldi. Şık diyebileceğimiz bir kutusu var. Kutunun içinden kulaklığın kendisi, ürünün broşürü ve garanti belgesi çıkıyor.

Özellikler ve Malzeme Yapısı

Cihazın malzeme yapısı komple plastik ve kaliteli demek yanlış olur bu yüzden kullanırken dikkat etmekte fayda var. Kulak kısımlarını kaydırarak kafa ayarı yapmak gibi bir seçenek yok kafa bandı o işi yapıyor üründe kafanın dayandığı bölgeye yumuşak bir parça konulmuş iş görüyor. Kulaklık kulağın üstüne oturan bir cinste.

Üzerinde bir mikrofon var gizlenebilir veya çıkarılabilir değil, esnek bir yapıya sahip bu sayede ağzınıza olan mesafeyi ayarlayabiliyorsunuz mute tuşu yok. Sol kulaklıkta bir tekerlek var ve buradan ses kısıp artırabiliyorsunuz.
Ürünün bağlantı şekli mikrofon ve kulaklık olarak çift jak şeklinde(ben ps4'te kullanmak için birleştirici kullandım ikisini tek jack yapan) birde bir usb kablosu var ama bu ses aktarımı için değil kulaklıktaki ledleri yanması için. Bu ledlerin herhangi gibi kontrolü yok yazılımla vesaire sabit şekilde belli renklerde yanıyorlar gamepower logosu olarak.

Kullanım Deneyimi

Başta da belirttiğim gibi ana amacım ps4'te kullanmaktı ve o şekilde denedim kulaklığı. Ses kalitesi olarak ortalama işler çıkartan iyi bir kulaklık oyunlarda 'ses kasma' dediğimiz mevzuyu yapmaya başarılıyla yarıyor. Oyun oynarken herhangi bir sıkıntı yaşamadım güzel diyebilirim bundan önce kulak içi kulaklık kullanan biri olarak oyunda ondan baya ileride.
Müzik dinleme konusunda basslar zayıf ama ortalama bir iş görür multimedya işlerinde zaten asıl beklentim bu tarafta değil ve sonuçta fiyatını göz önünde bulundurmak lazım.

Mikrofon kalitesini çok beğendim, gayet temiz ve anlaşılır iletiyor sesi memnun kalırsınız.

Uzun kullanımdan sonra(2-3 saat) takılıyken kulakta acı veya ağrı yapabiliyor açıkçası uzun zamandır headset kullanmadığımdan bütün ürünlerde bu durumlar ortaya çıkıyor mu bilmiyorum.

 

Son olarak yazıyı bitirirken genel bakacak olursak beni tatmin eden bir ürün oldu. En büyük eksikliği malzeme kalitesi olarak göze çarpıyor. Fiyatına göre sizi üzmeyen bir ürün olacaktır.

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler