Paylaş Paylaş

Haftalık Gündem Değerlendirmesi 2023/29

- Türkiye'de e-ticaret büyümeye devam ediyor.

- BTK, Twitter’a reklam vermeyi yasakladı.

- Telefon satışları globalde düşmeye devam ediyor, ikinci el yükselişte.

- Intel NUC, Asus’a geçiyor. 

- Samsung, GDDR7 belleği duyurdu.

- NVIDIA, kendi DirectStorage alternatifi RTX IO sistemini duyurdu.

- IEEE 802.11bb Li-Fi iletişim standartı onaylandı. 

- Norveç, Meta’ya günlük 100.000 Dolar ceza kesecek.

- ABD ordusunun kritik mailleri yazım hatası nedeniyle Mali’ye gitmiş.

- Yonga üreticileri birliği, Çin’e uygulanan yaptırımların durmasını istiyor.

- TSMC’nin Arizona fabrikasının açılışı ertelendi.

- Yapay Zeka firmaları, sorumlu davranma sözü verdi.

- Apple da kendi yapay zeka chatbot’unu geliştiriyormuş.

- Google, Nearby Share uygulamasını çıkardı. 

- Google’ın yardımcı yapay zekası Genesis.

- Elon Musk’ın yapay zeka girişimi X.AI.

- Ünlü hacker Kevin Mitnick vefat etti.

- Reddit’te r/Place yine başladı. 

Oyun Dünyası

- Microsoft ve Sony, CoD için özel anlaşmaya vardı.

- FTC, dava sürecini dondurdu.

- Microsoft ve Activision, anlaşma süresini uzattı.

- Microsoft, Game Pass’i yeniliyor.

- Xbox’ın firma yüzü Major Nelson, ayrılıyor. 

- Blizzard oyunlarını Steam’e getirecek.

- Dolphin emülatörü, Steam’e gelmeyecek.
- Borderlans’in filmi seneye geliyor.

- 00:00 Giriş - 1:00 Türkiye'de e-ticaret büyümeye devam ediyor. - 2:28 BTK, Twitter’a reklam vermeyi yasakladı. - 3:48 Telefon satışları globalde düşmeye devam ediyor, ikinci el yükselişte. - 6:30 Intel NUC, Asus’a geçiyor. - 8:09 Samsung, GDDR7 belleği duyurdu. - 9:03 NVIDIA, kendi DirectStorage alternatifi RTX IO sistemini duyurdu. - 12:48 IEEE 802.11bb Li-Fi iletişim standartı onaylandı. - 15:31 Norveç, Meta’ya günlük 100.000 Dolar ceza kesecek. - 15:57 ABD ordusunun kritik mailleri yazım hatası nedeniyle Mali’ye gitmiş. - 21:18 Yonga üreticileri birliği, Çin’e uygulanan yaptırımların durmasını istiyor. - 21:55 TSMC’nin Arizona fabrikasının açılışı ertelendi. - 22:40 Apple da kendi yapay zeka chatbot’unu geliştiriyormuş. - 23:05 Google, Nearby Share uygulamasını çıkardı. - 23:55 Google’ın yardımcı yapay zekası Genesis. - 25:23 Yapay Zeka firmaları, sorumlu davranma sözü verdi. - 28:23 Elon Musk’ın yapay zeka girişimi X.AI. - 29:07 Ünlü hacker Kevin Mitnick vefat etti. - 30:33 Reddit’te r/Place yine başladı. --- Oyun Dünyası --- - 33:48 Microsoft ve Sony, CoD için özel anlaşmaya vardı. - 34:10 FTC, dava sürecini dondurdu. - 35:05 Microsoft ve Activision, anlaşma süresini uzattı. - 35:58 Microsoft, Game Pass’i yeniliyor. - 37:41 Xbox’ın firma yüzü Major Nelson, ayrılıyor. - 38:26 Blizzard oyunlarını Steam’e getirecek. - 40:55 Dolphin emülatörü, Steam’e gelmeyecek. - 43:41 Borderlans’in filmi seneye geliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tegin @tegin

  Bankaların e-posta adresi onaylama sistemi mevcut. Hesap açarken e-posta adresinizi verdiğinizde veya eklediğinizde veya güncellediğinizde e-posta adresine bir onay kodu geliyor. LP yine güncelliğini yitirmiş tarih öncesi bilgileri ile yorum yaptı.

  Bizdeki bankaların yıllardır yaptığı bankalar arası hızlı para transferlerini USA bankaları daha bu hafta yeni başlattı. Tabi USA bankaları lütfedip bu sistemi kullanırsa.

  • Tora @tora

   Soyadımla bir email hesabım var. Bu soyadlı bir sürü kişi hiçbir kontrol veya onay sürecinden geçmeden bankalara email adresimi vermiş. Finansbank, TEB, Yapı Kredi, Garanti'den sürekli hesap özetleri alıyorum. Yapı Kredi'ye yeni maaş müşterisi olarak geçtiğimde emaillerin artık onaydan geçtiğini görmeme rağmen bu listelerden çıkma, hatalı email bildirme vb gibi bir seçenek olmadığından hala başka insanlara ait finansal bilgiler alıyorum.

 • D.Tspnr @tibaldo

  Microsoft DirectStorage olayını beceremedi çünkü daha ortada yok Nvidia DirectStorage RTX IO duyurmuş LP "Başarılı olacağını düşünmüyorum" diye yorum yapıyor. Daha çıkmamış kullanmamış RTX IO'u her şeye bir kulp bulan emekli olmuş amca yorumu yapmış.