Son anda korkuma yenik düşüp vazgeçmezsem ipad pro 10.5'i alacağım galiba 🤣. Son viraja girerken bir kaç soru daha sorayım bilenlere.
https://urun.n11.com/diger-ipad-tablet-aksesuarlari/kingston-mobilelite-wireless-g2-mlwg2-kart-usb-okuyucu-P72446532
Şu aleti ipad'te video izlemek için kullanmak kullanışlı mı? Yani mesela buna harici disk veya hafıza kartı takıp içine video ve altyazı dosyalarını atıp izleyebilir miyim? Kullanan var mı?
#apple

Kingston Mobilelite Wireless G2 (mlwg2) Kart &usb Okuyucu - n11.com

Kingston Mobilelite Wireless G2 (mlwg2) Kart &usb Okuyucu 99,00 TL ve ücretsiz kargo ile n11.com'da! Oem Diğer fiyatı Bilgisayar kategorisinde.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • kizilsakal @kizilsakal

  Çizim yapmayacaksan veya freehands çizim yapacaksan ipad2018 al boşa fazla para verme bence.

  • Root61 @root61

   İpad pro 10.5 i daha uzun süre kullanırım diye onu almak istedim. Şöyle 4-5 sene idare etsin. Çizim falan yapmayacağım ama performans önemli. Tek seferde birden fazla uygula çalıştırırken sıkıntı çıkarmasın diye düşündüm.
   İpad 2018 ile arasında çok gidip geldim ama onu da alırsam 128gb lığını alacağım ki ipad pro ile arasında yaklaşık 700 lira fark var. İpad pro nun bu 700 liralık farka değeceğini düşünüyorum.

  • Root61 @root61

   Şu bükülme olayından da çok korkuyorum. Ama dikkatli kullanacağız artık.

  • kizilsakal @kizilsakal

   @root61 bükülme ? Cihaz bende var alalı 1-1.5 ay oldu kendi müşteri temsilcim var apple da onun tavsiyeside oldu alırken ben ipad pro alacaltım her işi yaparsın bununlada dedi baya konuştuk baya konuda zorladım araştırttım geri döndü falan sonra ikna oldum aldım ipad 2018 ve apple pencil cidden bir sorunum olmadı şimdiye kadar. Eğer aklına takılan varsa sor bakarım cevaplarım.
   Not: ben çizim için aldım onda bile hiç sorun eksiklik yaşamadım nor al kullanıcıya bence hiç sorun çıkarmaz ama bu kişilerin takıntılarona göre değişir mesela int de yabancı çoğu kişi elrandaki boşluğa takmış evet var ama ipad pro ve bunu yan yana koyup kullanırsan hissediyorsun yoksa pek göze batmıyor ki ben takıntılıyımdır 😁

  • Root61 @root61

   @kizilsakal Gireceksin aklıma yani 😀. Bükülme ipad pro 10.5 de var. Hiç dayanıklı değil. Bir videoda adam kolayca katur kutur büküyordu. İpad 2018 için öyle bir video bulamadım. İpad 2018 için sorayım o zaman.
   1. Son sese açınca arkasında titreşim olıyor mu? ( Benim için bu önemli. Kulaklarım duymuyor ama arkasındaki titreşim sayesinde daha iyi bir video izleme deneyimi oluyor.)
   2. Altyazılı dizi izlerken sorun yaşar mıyım? Yani oynatır mı?
   3.4-5 sene idare eder mi? Oynayacağım en sistem gereksinimi isteyen oyun gta san andreas olacak muhtemelen. Bundan sonra da anca tablet için gta 4,darksiders falan çıkar da tablet yetmezse tablet alırım.

  • kizilsakal @kizilsakal

   @root61 sesi yarın öğleden sonra eve gelince deneyim ama metal ses dalgasında azda olsa titrer diye düşünüyorum. Alt yazı izlediğin prgrama göre değişir ben mesela dosya işleri video atıp dizi alt yazı izleme falan için appstordaki filehub uygulamasını kuşlanıyorum hiç yaşamadım hem teşde hem tabletde indirip izlemek için turbodl diye bir uygulama kullanıyorum izleidpim her videoyu indiriypr her formatı açıyor apple kendi dosya yöneticisi koydu ordanda alt yazı ile dizi izleyen gördüm. Dosya yöneticisi appler var baya format destekliyor hatt yarın öğlen kısa bir alt yazılı video atıp deneyebilirim ubutmazsam senin için tekrar. Oyun konusunda tableti çizim ve çizimden oluşturduğum videolar için kullanıyorum ama şunu söyleyim 4k video oluşturdum bu gün pclerde bile zorlayıcı bir işlem kısa bile yapsan işlem gücü beni tatmin etti.
   Hep söylenen şunlarda var youtubede ekran lamine kaplama değil çok parlıyor diyorlar ben iphone 6s lamine kaplama var ekranında karşılaştırdom çok fark yok zaten ekran filmi alırken yansıma önleyici özellikli alırsan hiç fark yok. Ses proşar 4 hoparlör müş 2.ç miş eksi diyorlar şöyle ben dışarda sesli müzik dinlemem evde zaten sesi yeterli. İdare etme olayı şöyle kullanımına bağlı ama bana beni 3-4 yıl götürür gibi geliyor oyunlarda zaten optimize edildiği için çalışmama sorunu sanmam olacağını ama. Dediğim gibi oyun için kullanmadım tableti.

 • Root61 @root61

  @hadi Burada mısın? Ses ver 😁