Hepsiburada'da alışveriş kredisiyle telefon almak için işlem yapıyorum ancak Garanti bankasının sayfasına yönlendirilip gerekli işlemleri yaptıktan sonra şu hatayı alıyorum;

Üzgünüz, işleminize devam edilemiyor
Kredi başvuru işleminiz gerçekleştirilememiştir. Diğer ödeme
seçenekleri ile alışverişinizi tamamlamak için ödeme bilgileri
sayfasına dönebilirsiniz.

Anladığım kadarıyla birçok kişi bu sorunu yaşamış ama bir çözüm bulamadım henüz. Herhangi bir çözüm bulabilen var mı acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Fırat Duran @firat_duran

  Kullanılabilir kredi limitlerin ne?
  Nekadarınu kullanıyorsun?
  Başka bankadan dene... mesela teknosa teknokredi yi dene. Bak çıkıyor mu çıkmıyor mu?

  • Arif Gürü @nefesalanadam

   kredi notundan kaynaklanabileceğini düşünüyorum ama 6000tl kart limiti veren banka nasıl bunu düşük yapabilir diye düşünüyorum. Başka banka deneme şansım malesef yok çünkü, HB alışveriş kredisi yalnızca halihazıda hesap bulunan bankadan alınabiliyor.Teknosaya baktım yalnız, Mi6 ya da Oneplus olmadığı için orayı tercih etme şansım yok

  • Fırat Duran @firat_duran

   @nefesalanadam benim demek istediğim şu;
   Herkesin kullanabileceği limit var.
   Mesela senin maksimum kullanacağın limit atıyorum 20 bindir. Ama kullandığın kredi ve kart limitlerin bu değere yakınsa çıkmaz.
   Mesela benim 80 bin toplam kullanma limitim var ama 4 kredi kartımın toplam limiti 30 bin seviyesinde. İki üç tane de kredim var ve kredi kartı + kredilerle 70bin küsürlerde kullanmışım. Yani 80 bin eksi 70 bin yapınca 10 bin kullanıyorum ama şuan 3 4 binlik krediye izin verir.
   Kısaca ing den başvur sana limit tanımlıyorsa garanti bank ta vermesi lazım. Ama ing izin vermiyosa garantibank ta izin vermez.
   Yada findeks ten rapor çıkar. Orda yazar..
   Toplam limitin şu. Şukadar kullanmışsın diye.

 • Fırat Duran @firat_duran

  Resimdeki örnek mesela.
  47 binliralık toplam limit var. 45 bini şuan kullanıyor. 50 bin lira maaşta alsan 2 3 binlik krediye başvursan da çıkmaz.