Türk Telekom tarafından fiber/vdsl hızlı internet altyapısı talepleri reddedilen, BTK, BİMER, CİMER vs. sonuç alamayan arkadaşların bir de http://www.acikkapi.gov.tr/ adresinden şikayet oluşturmalarını tavsiye ederim. Muhtemelen buradan da bir sonuç çıkmayacak, ancak İçişleri Bakanlığı tarafından resmi yazı ile bilgi talep edildiği için bugün BTK bana ıslak imzalı resmi yazı ile cevap vermek zorunda kaldı. Hepimiz yaparsak kurum üzerinde iş yükünü arttırabilir ve baskı unsurunu arttırarak çözüme biraz daha yaklaşabiliriz diye düşünüyorum.

Başvuruya ilişkin seçilmesi gereken Hizmet başlığı DİĞER, Hizmet Alt Başlığı: Telefon İnternet Servis Sağlayıcılara ilişkin başvurular. #akış #fiber #telekom #İnternet #AKN

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ziya Erkara @zerkara1905

  Başvurdum paylaştığınız için teşekkürler 🙂

 • merakli @merakli

  Siteyi ilk defa duydum. İyi oldu. Artık şikayetleri buradan yaparım. İç işleri bakanlığına bağlı olması çözüm için bence iyi. Soylu, bu konularda sıkı adamdır.

 • Batuhan @achfighter

  Seçim arefesinde de biraz daha kale alınırız gibime geliyor.

 • turker @turker

  sorun ne tam olarak bilmiyorum ama telekom isterse tum apartmana baglanti saglarken sana vermiyorum diyebilir. kamu sirketi degil sonucta...

  • Ali Emin Uzun @aeminu

   Sorunu anlamışsınızdır muhtemelen de ben bu postun amacını anlayamadım.

  • turker @turker

   @aeminu şunu demek istiyorum. "özel" şirket, keyfi istemezse bağlantı sağlamayabiliyor. apartmanda kutu var, binanın önünden kablo geçiyor, boşta port yok diyor filan deyip şikayet etmek "hukuken" bir yaptırım sağlamadığı için çok da umurlarında olmuyor.

   2 sene önce, 30-40 dairelik bir binada ttnin fiberi binanın tam giriş kapsının önünde olmasına rağmen bağlantı sağlamadı. yok bugun yok yarın, bahaneler bahaneler derken 3 ay geçti. sonra SOyu arayıp 3 gün içinde fiber aldık 50mt öteden. hala, ortada kutu filan yok.

  • Ali Emin Uzun @aeminu

   @turker 5809 Sayılı Kanun, özellikle de 52. maddesi bu konuda Tüketicinin Korunmasına yönelik yetkileri BTK'ya vermekte. Ancak BTK şu an bilmediğimiz nedenlerden dolayı bu sürece dahil olmamakta, sadece şikayetleri alıp Türk Telekom'a iletmek gibi pasif bir tavır izlemekte. Ben şu anda 7 megabit seviyesinde bir internet alabilmekteyim. Benim gibi bu konuda mağdur insanların bir şekilde organize olarak, belki bir sivil toplum örgütü bünyesinde veya sosyal medya platformları aracılığı ile hakkını araması gerektiğini düşünüyorum. Sizin düşüncenize göre ne yapalım, teslimiyetçi olup elimizdeki ile yetinelim mi? Veya yerimizde siz olsa idiniz ne yapardınız?

  • turker @turker

   @aeminu hakkınızı arayın tabi ama hukuki olarak şirketi bağlayamıyorsun işte, sorun orada. anca devlet sopayı gösterecek.