Türk Telekom tarafından fiber/vdsl hızlı internet altyapısı talepleri reddedilen, BTK, BİMER, CİMER vs. sonuç alamayan arkadaşların bir de http://www.acikkapi.gov.tr/ adresinden şikayet oluşturmalarını tavsiye ederim. Muhtemelen buradan da bir sonuç çıkmayacak, ancak İçişleri Bakanlığı tarafından resmi yazı ile bilgi talep edildiği için bugün BTK bana ıslak imzalı resmi yazı ile cevap vermek zorunda kaldı. Hepimiz yaparsak kurum üzerinde iş yükünü arttırabilir ve baskı unsurunu arttırarak çözüme biraz daha yaklaşabiliriz diye düşünüyorum.

Başvuruya ilişkin seçilmesi gereken Hizmet başlığı DİĞER, Hizmet Alt Başlığı: Telefon İnternet Servis Sağlayıcılara ilişkin başvurular. #akış #fiber #telekom #İnternet #AKN

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Ziya @zerkara

    Başvurdum paylaştığınız için teşekkürler 🙂

  • Ali Emin Uzun @aeminu

    Sorunu anlamışsınızdır muhtemelen de ben bu postun amacını anlayamadım.

  • Ali Emin Uzun @aeminu

    @turker 5809 Sayılı Kanun, özellikle de 52. maddesi bu konuda Tüketicinin Korunmasına yönelik yetkileri BTK'ya vermekte. Ancak BTK şu an bilmediğimiz nedenlerden dolayı bu sürece dahil olmamakta, sadece şikayetleri alıp Türk Telekom'a iletmek gibi pasif bir tavır izlemekte. Ben şu anda 7 megabit seviyesinde bir internet alabilmekteyim. Benim gibi bu konuda mağdur insanların bir şekilde organize olarak, belki bir sivil toplum örgütü bünyesinde veya sosyal medya platformları aracılığı ile hakkını araması gerektiğini düşünüyorum. Sizin düşüncenize göre ne yapalım, teslimiyetçi olup elimizdeki ile yetinelim mi? Veya yerimizde siz olsa idiniz ne yapardınız?