Evcil hayvan sahiplenme ile ilgili araştırma yaparken http://www.petarkadas.com diye bir siteye rastladım ki şuan ortamım el verse hiç düşünmeden bakamayan insanlardan sahiplenirim. Eğer böyle bir arayışı olan varsa bakabilir. Herkese iyi akşamlar. #BugünNeÖğrendim #akış #KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez @lterlemez

  Evcil hayvan işi çok sakat, müstakil evim olmadığı sürece bu işe girmem ben, kimseye de tavsiye etmem. Hayvana da yazık, bakana da.

  • Forever @forever

   Parayla satın almak kastınız büyük ihtimalle ki benim de o konuyla alakalı görüşüm aynı. Ama sahiplenmek yuvası olmayan, bakılamadığı için sokağa atılmış hayvanların ailesi olmak demek. Öğrenci işi değil pek sitede çoğu şahıs da belirtmiş öğrenciyseniz aramayın diye çünkü zamanı olmayan birisi için bir işkenceye dönüşen bir şey bu. Bir bebek bakmaktan farksız. Haklılık payınız olduğunu söylemeyim ama her durum için bence geçerli değil görüşünüz.

  • lterlemez @lterlemez

   @forever Her iki durum için de geçerli dediğim. Apartmanda hayvan bakımı zor, hele ki evde kalan olmuyorsa gün içinde, daha da zor. Hayvanların kapalı kalmasını sevmiyorum ben, eve gelince, o iş yüküyle bir de hayvana sevgi göstermek de zor oluyor.

  • Forever @forever

   @lterlemez 1-2 yaşında sokağa atılmış bir hayvanın evde bakılmaktan başka şansı yok bildiğim kadarıyla yiyeceğini bulmayı bilmediği için. Öyle bir duyum almıştım. Türkiye şartlarında da herkes tripleks villalarda oturmuyor haliyle apartmanda bakılması gerekiyor. Olabildiğince doğal ortamında kalması daha makbul fakat doğal ortamları ne kadar doğal ya da yaşayacak doğal ortamları kaldı mı biz insanoğlunun verdiği zarardan sonra orası meçhul.