Gezdiğim gördüğüm yerleri, mutlu anları ölümsüzleştirmek için bir Dslr fotoğraf makinesi almak istiyorum. ilk makinem olacak. fiyat olarak 2500tl gibi bir bütçe ayırabilirim. Bu işlerle iç içe olan arkadaşlardan tavsiye alabilirsem sevinirim. #akış #TeknoYardım #yardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Fatih @fatihy

  Ben 4 sene önce Erasmus için almıştım Canon 600d gidip geldikten sonra sattım. Sende o şekilde yapabilirsin.
  Ben memnundum resimleri kaliteli idi.

 • serhanhepsen @serhanhepsen

  aynasız makine al. Dslr taşımak eziyet.

  • Tolgahan @tolgahan22

   artısı hafifliği eksi yönüde önemli varmı bilmiyorum tabi?

  • serhanhepsen @serhanhepsen

   @tolgahan22 Yani modeline göre değişir. Bazıları daha küçük algılayıcı kullanıyor. Bunun iso performansında etkisi oluyor. Ancak çarpanlı olduğu için taktığınız lense bir zoom etkisi yapıyor buda bakış açısına göre artı tarafı denebilir. Bazı iyi modellerde direk normal boyutta algılayıcı oluyor hatta daha iyilerinde tam kare alıgılayıcı bile var.

   Alıcağınız markanın o seriye verdiği lens desteğide önemli. Hani ben direk kit lensle kullanırım diyorsanız sorun olmaz ama ilerde lens alırım diyorsanız(pro değilse çoğu kişi almaz) önemli bir kriter.

   Yani şöyle bütçeniz aralığındaki aynasız modelleri filtreleyin sonra o makinaları internette araştırın incelemelerine bakın. Burada da paylaşabilirsiniz bunlardan hangisini alıyım diye.

 • eaydogan @eaydogan

  Amaç ölümsüzleştirmek ise 300₺'ye çok güzel bir filmli slr alır, kalan bütçeyi de yıllarca film ve banyo-baskı ve arşivleme masraflarına harcayabilirsiniz. Tabi benimki tavsiye, kişisel zevkinize uyarsa bu konuda yardımcı olabilirim.

  Ayrıca DSLR için kullanım amacınız doğrultusunda gerçekten işinizi görecek, temiz ve uygun fiyatlı ikinci el cihazlara bakabilirsiniz. DSLR'ın ikinci eli olur, hem de çok güzel olur.

 • Tolgahan @tolgahan22

  işi telefonun üzerine bırakacaksak üst seviye telefona ihtiyaç var diğer segmentler sürekli kameradan kısılmış cihazlar oluyor. böyle olunca makineye para vermek daha mantıklı.