Gıda satışı yapılması için bir e-ticaret sitesinin maliyeti ne kadardır tahmini? Kredi kartı ödeme sistemiyle beraber bu altyapının oluşturulması bireysel olarak yapılabilecek birşey mi? Bunun için hazır paketler vs. satılıyor, neye göre seçim yapılmalı? Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim... #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • turker @turker

  gıda satışı için tarım bakanlığı da olaya dahil olduğu için, internet üzerinden satışlarda ilave bir uygulama var mı bilemiyorum ama, olduğunu da sanmıyorum.

  en ucuzu, herşeyi kendinizin yapması :). onun dışında hazır e-ticaret paketi satan yerlerden biriyle anlaşıp, ürünleri oraya koyarsınız. 1 veya birden çok banka ile sanal pos veya ortak ödeme noktası için anlaşıp satışa başlayabilirsiniz.

  uzaktan uzaktan yönlendirme yapmamız da sizi hataya düşürebilir. ürünlerin niteliği, nasıl ve ne kadar satılacağı vs. hepsi olayı değiştirir.

  • Hamdi @hamdi

   Detayları bilmeden zaten girişilecek bir iş değil ama. Genel hatlarıyla baktığımızda en kolayı hazır sistemlerden birisini kurup, ortak ödeme sistemiyle komisyon karşılığı anlaşmak olacak gibi. Direk olarak bütün işi bir yere bağlamakta güzel bir çözüm ama ben olsam tercih etmem. Yalnız e-ticaret konusunda deneyimsiz bir kişinin öyle tek başına altından kalkabileceği gibi bir iş değil gibi.

 • ferturktw @ferturktw

  işyerim internette diye bir hizmet var Telekom'un 🙂 20 TL civarı