Elimdeki tıraş makinesi bozulunca yeni bir makine almaya karar verdim. Sakal kısaltmak için kullandığınız makine var mı? Memnun olduğunuz makineleri yazarsanız sevinirim. Herkes sinek kaydı değildir umarım 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • miscellaneous @theone

  Philips alıp memnun olmayan olarak bir sonraki tercihim Moser olacak.

 • tolga d. @tolga-d

  Ben Braun Cruzer 6 kullanıyorum. Güzel cihaz tavsiye ederim ama Braun yeni ürünler çıkarmış onlara da bakılabilir.

  • bozoto @bozoto

   Cruzer 6 yerine yeni BT50XX serisi çıkmış sanırım. BT5070 ve BT5090'ın Cruzer 6'dan pek farkı yok gibi gözüküyor.

  • tolga d. @tolga-d

   @bozoto Bir tek ayarlama tarağı değiştirilmiş gibi duruyor. Benimki sürgülü şekildeydi bunlarda tekerlekli sisteme geçmişler. Bir de BT5050 modeline baktım şarj olma süresi 8 saat diyor o biraz uzun geldi. Benim cihaz 1 saatte full şarj oluyor. Bu tarz aletlerde şarj olma süresi önemli benim için ama kablolu da kullanılabilmesi bir nebze sorun olmaktan çıkartıyor.

  • bozoto @bozoto

   @tolga-d Şarj süresinden dolayı direk 5070 dedim zaten 🙂 Tarağa dikkat etmemiştim, biraz daha hassas olmuş sanırım.

 • ALİ KÖPRÜLÜ @alikoprulu29

  Bütçenizi yazmamışsınız ama çok pahalı bir şey almayın derim 2 seneyi geçince çöp oluyor.

  • bozoto @bozoto

   Bütçe yazmadım çünkü karar veremedim 🙂 Çok pahalı bir şey almayı planlamıyorum ama en azından bir süre memnun olacağım bir şey almak istiyorum. Bir önceki makine Remington'du ama sakal performansı iyi olmamasına rağmen çok işim düşmediği için 5-6 sene kullandım, en son pili iflas etti.

 • bozoto @bozoto

  Niyetimde Braun BT5070 vardı ama tam alacakken stokta kalmayınca beklemek yerine gaza gelip BT5090 aldım. Aralarındaki fark 5090 gri ve plastik değil, standı var ve daha sert bir taşıma çantası var. İlk denemede hoşuma gitmedi cihaz ama daha sonra sevdim. Tarağı sert ve ufak bir dokunmayla yamulmuyor. (Daha önce Remington'da başıma geldi , sinek kaydı traş olmak zorunda kalmıştım 🙂 ) Hızlı şarj oluyor ve şarjı şimdilik hemen bitmiyor.

  Eğer farkları çok önemli değilse BT5070 düşünülebilir, sonuçta içleri aynı olması lazım. Hatta üzerinde gelen hassas düzeltme ucu çok güçsüz ve onu açınca ana bıçaklar durmadığı için biraz tehlikeli. Düzelteyim derken komple sakaldan olabilirsin çünkü çok yakınlar birbirlerine. O yüzden BT5050'de düşünülebilir.

  Ben alırken n11'de bir iki satıcı hariç en uygun fiyat webdenal'daydı, almayı düşünürsen oraya da bakabilirsin. Mağazası olan yerlere göre çok daha uygun fiyata geldi.

 • bozoto @bozoto

  @kosmer Rica ederim 🙂 Bir yardımı olduysa ne mutlu. Düzeltme ucu işe yarar diye almıştım ben. İşe yaramayınca aradaki fiyat farkını vermeye gerek yok 🙂 Ama alt modellere inince şarj süresi uzuyor, ona dikkat et 🙂