Uzun zamandır beklediğim OnePlus 2 seti nihayet elime ulaştı 🙂 Yakında inceleme de yapacağım. #OnePlus #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • biktimkendimden @biktimkendimden

  Yurt disinda mi yasiyorsunuz? Eger Turkiyede yasiyorsaniz nasil aldiginizi da incelemede belirtirseniz sevinirim. Takipteyim.

 • Arif Gürü @nefesalanadam

  @mbehicozbey hikayesini merakla bekliyorum

 • BURAK A. @brkadgn

  Hayırlı olsun, keyifle kulan. 😀 Dual sim kullanımı test etme şansın var mı?

 • Behiç Özbey @mbehicozbey

  Arkadaşlar inceleme yapmaya çok üşendim 🙂 Sorusu olanlara cevap vermeye çalışayım.

  • USB @usb

   299$ alsak sıkıntı şayarmıyız? @mbehicozbey nfc'si yokmuş yeni gördüm.
   Telefonla yaşadığınız bir sorun oldu mu? Parmak izi çalışmaması mesela v.b.?

  • Behiç Özbey @mbehicozbey

   @usb Valla 300 dolara kesinlikle değer diye düşünüyorum ama en başta söyleyeyim ABD cihazı Türkiye'de 4G ile uyumsuz. Bu konuyla ilgili OnePlus Türkiye forumunda başlık açtım ve tüm operatörler ile %99 oranında uyumsuz olduğunu gördük.

   Parmak izi okuyucusu gayet başarılı, çok nadiren tekliyor. Donanımsal olarak memnun olmadığım bir yönü yok telefonun, fakat işletim sistemi OxygenOS başarısız. Aldıktan 2 gün sonra launcher değiştirdim, baya yavaştı yani bir an telefondan şüphe ettim.

   Şu anda en çok canımı sıkan olay Home tuşu yerine konmuş olan dokunmatik yüzeyin geç algılaması. Kim eline aldıysa bastığında işlemedi zannedip tekrar tekrar basıyor. Ben mesela home tuşuna double-tap için kamera açma atamıştım, başkaları sürekli yanlışlıkla kamerayı açıp ne olduğuna anlam veremiyordu. Tuşları on-screen yaptığımda bir sorun kalmıyor. Bu sorunun yazılımsal olma ihtimali var fakat ben düzeltilmeyeceği kanısındayım. Gelecek olan Android 6 güncellemesi ile göreceğiz. Bunun dışında oldukça memnun olduğumu söyleyebilirim.