Merhaba arkadaşlar, yeni bir otomobil almayı düşünüyorum. Bu benim ilk kendi araçım olacak. Aslında modeli seçmiş durumdayım. Skoda Octavia station tipi almayı düşünüyorum, büyük ihtimal sıfır bir model olacak. Motoru 1.4 TSI 140 beygir, 6 ileri ve ambition modeli. Aslında size sormak istediğim: Aranızda bu modeli kullanan var mı? Memnun musunuz? Bu modelin tanınmış bir problemi mevcut mu? İllaki station tipi olması gerekmez, sedan tipi olanlardanda yorum bekliyorum.
Tabi üstadlardanda yorum beklerim. @can @lawnmower @meric #OtoSeyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lawnmower @lawnmower

  Octavia güzel araba. @spectrum daha iyi bilir. 🙂

 • Meriç Türkbıkmaz @meric

  Station gövde tipini daha işlevsel bagaj hacmine ihtiyaç duyduğunuz için seçiyorsunuzdur herhalde, takdir eder ve teşekkür ederiz çünkü ülkemizde SW'lerin SUV'lardan hem yakıt tüketimi hem de yol tutuşu konusunda daha üstün olduğunun anlaşılması yolunda her satılan yeni SW araba bir mihenk taşı.

  Octavia'nın kullanıcısını üzebilecek bir kusuru sırf VW'nin satışlarına ket vurmasın diye bilerek az konulmuş yalıtım malzemeleri, VW Golf (ve Golf Estate) e göre bir miktar fazla yol gürültüsü alıyor. Onun dışında her yönünü beğendiğimiz, kesinlikle tavsiye edebileceğimiz bir model. Keşke fiyatı da o kadar pahalı olmasa...

 • Veysel @spectrum

  Benzinli versiyonunu denemedim, performans olarak ben dizelden çok memnunum. Tüketim olarak da bir alt sınıftan daha iyi değerlere sahip (şirket içinde farklı araçlar var. Şöyle söyleyeyim, Clio dizel ile aynı tüketiyor ama uzun 110 ve üstü hızlarda Clio'dan çok daha düşük tüketiyor).

  Meriç de bahsetmiş, benim söyleyebileceğim tek kusur yalıtım. Motor sesinde sıkıntı yok, dizel olmasına rağmen sessiz bir motoru var. Ancak rüzgar sesi yüksek hızlarda rahatsız edebiliyor.

  Bagaj hacmi sedanda bile inanılmaz, station şok edecektir. Bir üst sınıf araçlar bile bu hacme sahip değil. Sadece hacim değil, yüklemesi falan çok kolay.

  Ben öneririm, eğer rüzgar sesi kafaya takılmayacak ise. Bence 120 ve üstü hızda test etmeye çalışın.

 • Erhan E. @erhan

  Üçünüze yorumlarınız için teşekkürler.