dolar son 100 yılın tavanına fırlarda kendimiz üretime geçeriz teknolojik açıdan fenamı olur. tüket tüket.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tarık KAYA (36) @tarikkaya

  Olanı satıyorlar.. Yapsan ne yazar! İnsansız hava aracı üreten şirketin oğluna ne olduğunu biraz araştırın derim. Bir de Aselsan mühendisleri var!! Gencecik, her halde en kötüsünün dört beş diploması vardı. Bu ülke de sıcak para denen küresel sermaye parası ile övünürüz.
  Yol otoban yapınca da ilerledik oluyor. Devletin zaten asli görevini lutuf gibi gösteriyor malum medya..
  Bu ülkede taşeron firma açarsan para basarsın. 12 sene içinde büyüyen şirketlerin yarısından çoğu taşeron sistemi ile milyonerler ortalıkta lüks jipleriyle endam ediyor.
  Daha kendi bor madenimizi işleyemiyoruz. Kaldı üretim yapalım.
  P.G, UNILEVER vs.. gibi firmaların borsa ve yatırım kozları ile dolar rakseder faizi indir diye bağırırsın bakanına. Neden? Kendini amorti edecek gelir kaynağın yok!....

 • Mehmet Kalender @mehmetkalender

  Bizim milletimizde denenmemiş alanlara pek bulaşılmaz 😀 ondan sanıyorumki teknolojide 0 ken inşaatta coşuyoruz 😀 herkes inşaatçı, emlakçı. Bu sorunun bir diğer sebebide bence Osmanlı'nında başına bela olan bu darbeciler, kötü yöneticiler. Ülkemiz çok berbat yıllardan geçti bu zamanlarda hala gayet etkili. Artık bir zihin yenilememiz gerekiyor burdada görüş ayrılıkları, farkılı taraflar yüzünden bu işde yatıyor. Tahminimce ülkede devrim niteliğinde bir yenilenme olmadıkça bu durum böyle gidecektir. En iyi ne olur ? adamlar robot yapar biz telefona, elektroniğe geçmiş oluruz. Burda iş bizim gibi meraklılara düşüyor biraz, biraz da siyasetçilere.